TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

„CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”

Data: 27.09.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Cleantech

Czy technologia może ocalić świat? Wskutek rozwoju technologicznego ludzkość diametralnie zmieniła środowisko życia na Ziemi, co ma swoje dobre, ale także złe strony. Aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat, musimy zacząć jak najszybciej wdrażać ekologiczne nawyki i nowe technologie.

Z tą myślą, wspólnie z Ambasadą Szwajcarii w Polsce zapraszamy 13 października do udziału w wydarzeniu „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”.

cleantech.jpgCałość rozpoczną specjalne warsztaty dla młodzieży szkolnej, które poprowadzą trenerzy z Fundacji Marka Kamińskiego. Ponadto zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym poświęconym technologiom dla zielonej przyszłości. 

Całości towarzyszy unikatowa, mobilna wystawa, którą do 28 października będzie można oglądać w holu gmachu głównego PWr. Ne ekspozycji przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

Program wydarzenia

8.15-9.45 - warsztaty Life Plan Academy, prowadzone przez trenerów Fundacji Marka Kamińskiego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym PWr,

14.00 - otwarcie wystawy „CleanTech Technologia dla Zielonej Przyszłości” - hol gmachu głównego,

15.00 - panel "Nowe technologie dla ochrony klimatu" (aula PWr, bud. A-1)

W dyskusji wezmą udział:

  • Fabrice Filliez, ambasador Szwajcarii,
  • Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM Wrocław,
  • prof. Izabela Sówka, dyrektorka Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu,
  • Robert Szczotka, dyrektor Zarządzający Biznesu Systemów Napędowych firmy ABB,
  • Marek Kamiński, innowator, filozof i podróżnik ekstremalny (udział online). 

Paneliści poruszą wiele zagadnień tak istotnych w kontekście obecnego kryzysu energetycznego i postępujących w szybkim tempie zmian klimatycznych. Są to kwestie, które wymagają radykalnych rozwiązań i szerokiej edukacji wśród różnych grup społecznych.

Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o tym:

  • czy technologia może ocalić świat?
  • czy można powstrzymać kryzys energetyczny?
  • jakie konkretne rozwiązania pomagają Szwajcarii zachować neutralność klimatyczną?
  • co dla ochrony klimatu proponuje nauka?

Zapraszamy do udziału w panelu wszystkich zainteresowanych  – naukowców, studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję