TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 02.04.2025
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr wraz z Generatorem Pomysłów zapraszają do udziału w bezpłatnym programie AIDEAS. Jest on skierowany do osób zainteresowanych zdobyciem praktycznych umiejętności współpracy ze sztuczną inteligencją.
AIDEAS to bezpłatny program rozwoju kompetencji AI finansowany ze środków EIT Deep Tech Talent, a jego głównym celem jest umożliwienie uczestnikom zdobycia wiedzy i doświadczenia w tworzeniu nowoczesnych, branżowych rozwiązań z wykorzystaniem AI.
– Sztuczna inteligencja to nie tylko narzędzie, ale też szansa na rozwój dla przedsiębiorców. Chcemy, aby młode firmy nie tylko korzystały z AI, ale także tworzyły innowacyjne rozwiązania, które napędzają rynek – podkreśla dr inż. Anna Górecka, dyrektorka Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej.
Dzięki pracy nad rzeczywistymi wyzwaniami biznesowymi i współpracy zespołowej, młodzi ludzie zdobywają kompetencje, które bezpośrednio przekładają się na ich zdolność do projektowania i wdrażania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w różnych branżach (kreatywnej, farmaceutycznej, budowlanej, spożywczej oraz finansów).
Po ukończeniu programu każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabyte przez niego kompetencje i doświadczenie we współpracy ze sztuczną inteligencją.
– Zainteresowanie udziałem w programie jest ogromne. Otrzymaliśmy już ponad 16 tys. zgłoszeń, a to pokazuje, jak ważnym i potrzebnym tematem jest obecnie kwestia nauki współpracy ze sztuczną inteligencją – mówi Marcelina Ciesielska, specjalistka ds. marketingu programu AIDEAS. – Na LinkedIn pojawiło się ostatnio wiele postów i wypowiedzi osób aplikujących do AIDEAS, z których jasno wynika, że to co cenią sobie najbardziej w programie, to praktyczne case’y oraz współpraca zespołowa, która wyróżnia ten program od innych, podobnych mu bezpłatnych form rozwoju kompetencji AI – dodaje.
Program AIDEAS wspierają partnerzy biznesowi – Polpharma, Maspex czy L’Oréal. To zaangażowanie pokazuje, że duże organizacje stawiają na rozwój umiejętności współpracy z AI, a praktyczne business case’y, które proponują uczestnikom, są dowodem na to, że sztuczna inteligencja w biznesie znajduje swoje zastosowanie niezależnie od branży.
Biorąc udział w programie uczestnicy poznają m.in. podstawy z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji (w tym uczenia maszynowego, sieci neuronowych i narzędzi generatywnych AI), zrozumieją zasady prawa i etyki w kontekście AI (w tym wpływu AI na biznes i społeczeństwo oraz zdobędą wiedzę na temat budowy agentów AI oraz Proof of Concept (POC).
– Do AIDEAS zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje współpracy z AI. W szczególności zapraszamy młodych profesjonalistów, kobiety i studentów chcących wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy. Aby móc aplikować do programu należy mieć ukończone 18 lat i przesłać zgłoszenie do 18 kwietnia – wyjaśnia dr Górecka.
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie projektu.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »