TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Michał Giec

Data: 16.02.2023

Michał Giec – członek Teatru Sztampa, konferansjer, student zarządzania i inżynierii produkcji, realizujący program podwójnego dyplomowania na PWr i RWTH Aachen.

„Wydawało mi się, że jestem świetnym aktorem, dopóki nie zetknąłem się z prawdziwym warsztatem teatralnym. Podczas castingu dałem się ponieść szaleństwu i prawie rzuciłem w jury krzesłem, recytując po raz trzeci przepis na jajecznicę. Od takiego przesłuchania rozpoczęła się moja przygoda ze Sztampą.

sztampa_fot_wojciech_chrubasik_3_of_28.jpgAktorstwem zacząłem się pasjonować już w przedszkolu. Później przez całą podstawówkę brałem udział w przedstawieniach i konkursach recytatorskich. W liceum zaczęły się pierwsze prezentacje na zajęciach i krótkie przemówienia, ponieważ byłem przewodniczącym samorządu uczniowskiego. Występując publicznie, byłem w swoim żywiole.

Przyjeżdżając na studia do Wrocławia, myślałem, że pozjadałem wszystkie sceniczne rozumy. Proces rekrutacji i praca w teatrze z czasem nauczyły mnie pokory. Zanim dostałem rolę, musiałem przejść przez wszystkie inne prace – punkt sprzedaży biletów, szatnię, konferansjerkę.

Mój debiut na scenie Sztampy to rola doświadczonego górnika w przedstawieniu »Suma« – sztuce napisanej po śląsku przez Jakuba Mastalerza, jednego z członków naszego teatru.

Przerwy spowodowane pandemią, wyjazdami na Erasmusa do Stambułu i na rok studiów do Aachen sprawiły, że historia zatoczyła koło. Ale odkryłem, że nie tylko ze sceny, ale właśnie w kontakcie z ludźmi mogę robić to, czym teatr mnie przyciągnął. Przekazywać pozytywną energię!

Jednym z moich ulubionych wspomnień związanych ze Sztampą był udział w wydarzeniu »Scena Grozy« w Hali Stulecia. Odgrywaliśmy małe formy aktorskie, uatrakcyjniające graną przez orkiestrę muzykę z horrorów. Jako grabarze wnosiliśmy na scenę dyrygenta w trumnie, a potem straszyliśmy widzów odgrywając zombie.

Dzięki Politechnice miałem też szansę kilkukrotnie być konferansjerem m.in. na Forum Inżynierów Przyszłości w NOT, Festiwalu Przedsiębiorczości czy na koncercie Orkiestry PWr.

Zachęcam do śledzenia repertuaru Sztampy. Polecam m.in. najnowszy spektakl »Mąż i żona« w reż. Agnieszki Hałki”.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję