TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 24.06.2021
Na Instagramie jako @lili_nox, pracuje w Dziale Współpracy Międzynarodowej PWr. Kocha podróże, góry, jazdę na nartach i grę na pianinie.
,,Pochodzę z miasta Równe, które znajduje się na zachodzie Ukrainy. Do Polski przyjechałam na studia w 2012 r. do Lublina, gdzie poznałam Żenię, mojego obecnego męża, z którym przeniosłam się do Wrocławia.
Języka polskiego uczyłam się już w gimnazjum, podobnie jak niemieckiego i angielskiego. Jeździłam też do Polski na wakacje. Pierwszy raz, gdy miałam 10 lat – na kolonie do Zakopanego.
Nie pochodzę z zamożnej rodziny, więc nie mogłam nawet marzyć o studiach zagranicą. Ukończyłam więc kierunek finanse na Narodowym Uniwersytecie Gospodarki Wodnej i Zarządzania Zasobami Naturalnymi w Równem. Na II stopień zapragnęłam pojechać gdzieś dalej. Myślałam o Kijowie i Lwowie, ale dzięki mojej wychowawczyni, która jest z pochodzenia Polką, zdecydowałam się na Politechnikę Lubelską, która wtedy zagranicznym studentom oferowała znaczną zniżkę. Dostałam się na zarządzanie. Zaczęłam też pracę w uczelnianym Biurze Partnerstwa Wschodniego, gdzie zajęłam się rekrutacją, obsługą studentów i gości zagranicznych.
A potem się zakochałam. Po studiach inżynierskich Żenia zapragnął zmienić otoczenie. Jeździliśmy po Polsce, szukając najlepszej uczelni, ale też fajnego miejsca do życia. Odrzuciliśmy Warszawę i Kraków, bo zauroczył nas Wrocław i kampus PWr. W dodatku tutejsza elektrotechnika jest bardzo wysoko notowana. W 2017 r. Żenia zaczął studia, a ja otrzymałam propozycję pracy w Dziale Współpracy Międzynarodowej.
Zajmuję się naborem i wsparciem studentów zagranicznych oraz promocją uczelni i studiów we Wrocławiu. Aktywnie działam w Study in Wroclaw i Fundacji Ukraina, które wspierają migrantów. Z własnego doświadczenia wiem, jak to jest przyjechać do obcego kraju, nie wiedząc wiele o zasadach tu panujących, o barierze językowej nie wspominając.
Na co dzień mam kontakt z kandydatami oraz ich rodzicami i absolutnie mnie nie dziwi ich opiekuńczość. Najczęściej to rodzice decydują o wyborze studiów. Cieszę się, że mogę im pomóc i dodatkowo wytłumaczyć wszystko w języku ukraińskim czy rosyjskim".
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »