TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Karolina Pondel-Sycz

Data: 30.06.2022

Karolina Pondel-Sycz – popularyzatorka nauki, absolwentka elektroniki na PWr, pracowała w Radio LUZ. Obecnie studiuje w Szkole Doktorskiej Politechniki Warszawskiej i w każdy czwartek prowadzi audycję „Ściśle mówiąc” w Radio Aktywne Politechniki Warszawskiej. W wolnym czasie uczy dzieci informatyki i programowania.

„Chcę pokazywać ludziom niezwykłość świata. Dlatego od zawsze pociągały mnie rozmowy z ciekawymi ludźmi i stąd trafiłam do radia.

1zdjecie_glowne.jpegA wszystko zaczęło się od… chóru, w którym śpiewałam jeszcze w gimnazjum. Wtedy zainteresowałam się akustyką. Poszłam na studia na PWr, na dawny Wydział Elektroniki. Na uczelni obserwując prowadzących, zobaczyłam, jak wspaniale można łączyć pracę i pasję oraz maksymalnie rozwijać swoje zainteresowania.

Moje skupiały się wokół radia. Swój pierwszy materiał zrealizowałam w 2013 r. dla Radia Dla Ciebie. Gdy trafiłam na PWr, wiedziałam, że działa tam też Radio Luz, do którego muszę się dostać.

I się dostałam! Od razu chciałam zrobić w Luzie coś nowego, czego tam jeszcze nie było. Nieodkrytym tematem okazały się tematy popularnonaukowe. Mój pomysł na audycję »Ściśle mówiąc« zadziałał tak bardzo, że obecnie w radiu mamy całą redakcję naukową.

Myślę, że naukowcy chętnie się przede mną otwierają, bo do każdej rozmowy podchodzę ze szczególną starannością. Widzą też, że nie szukam sensacji, tylko chcę po prostu pokazać słuchaczom, jaki ciekawy jest nasz świat.

Starając się zrozumieć, jak myślą naukowcy, postanowiłam, że spróbuję stać się jednym z nich. Dlatego wyjechałam do Warszawy na studia doktoranckie. Pomaga mi to rozwijać moją audycję na kolejnych płaszczyznach oraz nie zaniedbywać zainteresowań związanych z akustyką.

W przyszłości, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chciałabym zostać na uczelni, bo jest to miejsce, w którym czuję się najlepiej.

A najtrudniejsza i najfajniejsza jest jednak praca z dziećmi. Aby je skutecznie zaciekawić otaczającym nas światem, trzeba być nieustannie kreatywnym i myśleć »outside of the box«. Co potem bardzo przydaje mi się w pracy naukowej”.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję