TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dr inż. Elżbieta Romanik

Data: 23.06.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na Instagramie znana jako @panidoktorodpowietrza. Jako #InfluencerkaWiedzy edukuje w temacie ochrony środowiska i z dużą dawką humoru pokazuje codzienność pracy naukowca i nauczyciela. W realu to prawdziwy człowiek orkiestra: jest żoną, mamą dwóch córek, badaczką z Wydziału Inżynierii Środowiska, prowadzi dla dzieci zajęcia edukacyjne i warsztaty recyklingowe, szyje z przedszkolakami zabawki dla hospicjum i organizuje charytatywne warsztaty z plecenia makramy.

Dr inż. Elżbieta Romanik„Od zawsze lubiłam uczyć, przez chwilę nawet chciałam pracować w przedszkolu! Ostatecznie wybrałam trochę starszą grupę odbiorców. Przedszkolaki na zajęciach ciągle pytają, kiedy coś wybuchnie. Studenci są ZWYKLE bardziej przewidywalni.

Dydaktyka to moja wielka pasja, którą udoskonalam, uczestnicząc w kursach doszkalających. Wiem, że studenci potrafią mocno wkręcić się w jakiś temat pod warunkiem, że ich zaciekawi. Bardzo ważny jest tu sposób przekazu wiedzy, a nauka zdalna pokazała, jak ważna w utrzymaniu skupienia odbiorców jest dobrze przygotowana prezentacja. Często trzeba wyjść poza utarty schemat i próbować czegoś nowego. Ważne jest też indywidualne podejście do studenta. Nie każdy musi być dobry ze wszystkiego!

Skąd pomysł na taką formę edukacji? Naukowo zajmuję się oczyszczaniem gazów odlotowych – to zobowiązuje. Pomysły na posty rodzą się głównie na zajęciach dydaktycznych, a moi studenci potrafią zainspirować jak nikt inny. Materiały przygotowuję tak, żeby były atrakcyjne i nowoczesne. Na zajęciach wykorzystuję metodę skojarzeń, w której trudne rzeczy można zapamiętać przez odniesienie ich do czegoś zabawnego np. rysunku żyrafy.  Filmiki zwykle nagrywam, czekając na wyniki prowadzonych badań.

Pozytywne komentarze oczywiście dodają motywacji do dalszej pracy, ale nic nie zastąpi spotkania na żywo. Staram się pilnować równowagi między pracą i odpoczynkiem. To konieczne dla zachowania entuzjazmu, dobrego nastawienia i poczucia humoru, które w tej pracy jest naprawdę potrzebne”.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję