TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dominika Wylezińska

Data: 15.09.2022

Studentka II stopnia technologii ochrony środowiska na W7, wielka miłośniczka przyrody, autorka projektu „Muralki” – muralu dotyczącego pszczół murarek, prowadzi zajęcia „Zrób to sam” w ramach projektu KARnet15+ w Centrum Aktywności Lokalnej „Duosfera”.

1.jpg„Zawsze lubiłam się uczyć, ale i nauczać innych. Mam mnóstwo pomysłów, jak przekazać trudną i czasami »nudną« wiedzę. Chętnie angażuję się też w różnego rodzaju projekty i wydarzenia.

Społecznie działam już od gimnazjum, w tym czasie byłam szefową wolontariatu. Pracowałam z dziećmi, brałam udział w porządkowaniu grobów, organizowaniu licznych zbiórek (w tym dla domu samotnej matki) i pomagałam w schronisku dla zwierząt. W liceum byłam zaangażowana w propagowanie czytelnictwa w akcjach »Cały Wrocław czyta«, a od niedawna prowadzę warsztaty dla młodzieży »Zrób to sam«.

Kontakt z młodzieżą rozpoczął się na zajęciach z szydełka. Prace ręczne stały się moim nowym hobby, a ponieważ nauka nie sprawiała mi trudności, postanowiłam uczyć innych. Po pewnym czasie zaproponowano mi prowadzenie zajęć skierowanych do młodzieży, na których mogą wyrażać się twórczo, a ja mogłabym ich w tym wspierać. Wcześniej pracowałam jako animatorka czasu wolnego, dzięki czemu miałam doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku.

Teraz organizuję różnego rodzaju warsztaty m.in. budowę domków dla zapylaczy. Pszczoły stały się częścią mojego życia, gdy pół roku temu sama adoptowałam ok. 500 sztuk po warsztatach z ich opieki na Wydziale Architektury. Kilka dni później sama prowadziłam podobne zajęcia dla uczniów jednej ze szkół podstawowych.

Pomysł na mural poświęcony pszczołom zrodził się podczas jednego ze spotkań w »Duosferze«. Po połączeniu muralu i murarek powstał projekt „Muralki”, który wygrał Kuźnię Projektów – konkurs CK Agora. Zależy mi na dalszym rozwijaniu świadomości mieszkańców miasta i znalezieniu dobrego domu dla kolejnego pokolenia pszczół, które rozmnożyły się na mojej działce. Wiosną odbędą się warsztaty z ich pielęgnacji, po których każdy zainteresowany będzie mógł zaadoptować swoje owady.”

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję