TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Arina Golubeva

Data: 11.07.2024

Arina Golubeva – pochodzi z Łotwy, ale dorastała zanurzona w polskiej kulturze. Z doświadczenia wie, jak to jest studiować za granicą i by ułatwić to osobom przyjeżdżającym na PWr, aktywnie działa w Erasmus Student Network. Kończy magisterkę na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji. Zna siedem języków, w tym cztery komunikatywnie. 

erasmus_internship_francja_2022.jpg„Pochodzę z Daugavpils (inaczej Dyneburga) – drugiego co do wielkości łotewskiego miasta. Mam polskie korzenie, dlatego rodzice, chcąc zachować kontakt z kulturą Polski, zapisali mnie i moje rodzeństwo do polskiego przedszkola, szkoły i zabierali nas do Domu Polskiej Kultury. 

Tam uczyłam się polskiego. To był też początek mojej pasji do nauki języków. Swobodnie posługuje się językiem polskim, łotewskim, rosyjskim i angielskim. Uczyłam się też niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego. Poza nauką języków gram na wiolonczeli. 

Z rodziną często odwiedzaliśmy Polskę, a kiedy byliśmy we Wrocławiu, postanowiłam, że chcę tu studiować. Przyjechałam z Łotwy specjalnie na Dni Otwarte PWr i zaczęłam studia dzięki stypendium NAWA. 

Nie przeżyłam szoku kulturowego, choć przyznaję, że zdziwiła mnie skala świętowania Tłustego Czwartku – kolejki do cukierni i liczba jedzonych pączków. 

Od zawsze angażowałam się w akcje społeczne. Szukałam organizacji, w której można zrobić coś dla ludzi. Więc cztery lata temu dołączyłam do Erasmus Student Network, gdzie zajmowałam się m.in. organizacją wycieczek po Polsce, spotkań integracyjnych, a potem akcji przybliżających polską kulturę. W końcu zdobyłam się na odwagę i zostałam przewodniczącą. Reprezentowałam nas m.in. na Introduction Days oraz Dniach Aktywności Studenckiej. Bardzo dużo się w tym czasie nauczyłam! Nasza działalność sprawia, że studenci czują się mniej samotni w obcym kraju. 

Miałam też szansę być po drugiej stronie, kiedy podczas stażu we Francji brałam udział w spotkaniach tamtejszego ESN.  

By pomóc innym studentom w adaptacji, wielokrotnie brałam udział w programie Buddy. Dzięki temu mam dużo przyjaciół z różnych krajów, a łączy nas miłość do pierogów.

Skończyłam inżynierię biomedyczną, bronię magisterki ze sztucznej inteligencji i pracuję w firmie opracowującej oprogramowanie do nieinwazyjnej diagnostyki chorób serca”. 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję