TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 10.04.2025
Aneta Ozierańska – absolwentka Wydziału Zarządzania PWr, współzałożycielka wielokrotnie nagradzanego francuskiego startupu Oligofeed, którego celem jest wspieranie pszczół miodnych.
„Jeśli chcemy, by kolejne pokolenia miały, gdzie żyć i co jeść – trzeba działać. Doniesienia dotyczące zmian klimatu zmotywowały mnie, by moja firma skupiała się na ratowaniu środowiska naturalnego. Chciałam związać karierę z leżącym mi na sercu tematem, który będzie napędzał mnie do działania.
Dlaczego padło akurat na pszczoły? Spotkałam Sébastiena Floqueta, chemika z Uniwersytetu w Wersalu, który wtedy już od ośmiu lat pracował nad suplementem wzmacniającym odporność pszczół. Zmniejsza ich śmiertelność i poprawia produktywność. A pszczoły są niezbędne – przez zapylanie zapewniają 40% światowego zaopatrzenia w żywność.
W Oligofeed Sébastien zajmuje się sferą technologiczno-naukową, ja implementacją w biznesie. Pierwsze kontakty z przedsiębiorczością miałam na PWr, przez specjalność »przedsiębiorczość i zarządzanie projektami« na zarządzaniu. To dzięki PWr trafiłam do Francji. Skorzystałam z programu T.I.M.E. i robiłam magisterkę jednocześnie tu i na CentraleSupélec w Paryżu. To było wyzwanie, bo dostępne tam były tylko przedmioty inżynieryjne prowadzone po francusku. A ja prawie w ogóle nie znałam języka. Moi koledzy zakładali się, jak długo wytrzymam na tych studiach, ale ja nie odpuściłam!
Jechałam tam głównie ze względu na miasto. Rzadko układam dalekosiężne plany na życie. Postanowiłam jednak zostać we Francji, co było o tyle trudne, że jestem bardzo związana z moją rodziną.
Żeby się utrzymać, najpierw pracowałam w firmie tworzącej oprogramowanie przydatne w marketingu, a potem w innej prowadzącej media społecznościowe dla branży gier komputerowych. W końcu stwierdziłam, że czas zrobić coś ryzykownego i stworzyć własną firmę.
Wiele osób docenia naszą misję. Zdobyliśmy ważne nagrody m.in. w konkursie iLab, czy Tech For Future 2024 – jednym z większych francuskich konkursów startupowych. Czekamy na licencję, by móc sprzedawać swój produkt. Aktualnie uzyskujemy bardzo dobre efekty z testów w pasiekach z sześciu krajów europejskich i USA”.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »