TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 25.04.2025
Gościem kolejnego Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego będzie prof. Marek Kowalkiewicz z QUT Business School w Australii, który opowie o tym, jak systemy AI i inne zaawansowane algorytmy przekształcają świat inżynierii i technologii.
Zapraszamy na jego wykład pt. „Engineering the Future: How AI is Transforming Our Reality”, który odbędzie się 14 maja w Centrum Kongresowym (Centrum Kongresowe PWr, bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godzinie 13.15. Wstęp wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.
Profesor Marek Kowalkiewicz jest ekspertem ds. sztucznej inteligencji, kieruje Katedrą Gospodarki Cyfrowej w QUT Business School w Australii. Został uznany przez thinkers360 za jednego ze stu najważniejszych światowych liderów opinii w dziedzinie AI.
Pracował w Microsoft Research Asia, założył i zarządzał laboratorium uczenia maszynowego SAP w Singapurze, a także kierował globalnymi zespołami innowacji w Dolinie Krzemowej. Jest autorem międzynarodowego bestsellera "The Economy of Algorithms: AI and the Rise of the Digital Minions", który zdobył nagrodę Australian Business Book Awards 2024 w kategorii technologia. Jego ekspertyza w dziedzinie AI i transformacji cyfrowej jest regularnie prezentowana w Harvard Business Review i Forbes. Jest również współautorem piętnastu patentów w dziedzinie systemów oprogramowania dla przedsiębiorstw.
Podczas wykładu na Politechnice Wrocławskiej prof. Kowalkiewicz przedstawi analizę aktualnych trendów technologicznych i przykłady wykorzystania AI w inżynierii, biznesie i życiu codziennym. Omówi też koncepcję „cyfrowych pomocników” (digital minions) - systemów AI, które ewoluują i oferują coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Profesor wyjaśni, jak pozornie niewielkie implementacje AI mogą prowadzić do fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu całych systemów i organizacji („efekt motyla”).
Po wykładzie będzie okazja do dyskusji o roli naukowców w kształtowaniu odpowiedzialnego rozwoju AI oraz tworzeniu technologii, które wzmacniają ludzki potencjał zamiast go zastępować.
Współorganizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Academia Europaea.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »