TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Prof. Andrzej Grzybowski: Sztuczna inteligencja i medycyna

Data: 29.03.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w medycynie? Opowiedział o tym kolejny wykładowca Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego – prof. Andrzej Grzybowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wybitny ekspert w dziedzinie okulistyki i chirurgii zaćmy.

Wykład „Sztuczna inteligencja i medycyna” odbył się 17 kwietnia do Centrum Kongresowego PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8).

zdjecie, Andrzej Grzybowski w fakrtuchu lekarskimProf. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski jest kierownikiem Katedry Okulistyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, założycielem i inicjatorem projektów Fundacji Wspierania Rozwoju Okulistyki "Okulistyka 21". Specjalizuje się w sztucznej inteligencji w okulistyce, chirurgii zaćmy, leczeniu prezbiopii oraz chorób siatkówki. Jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie zapobiegania i leczenia krótkowzroczności u dzieci (współautor rekomendacji Amerykańskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego).

Prof. Andrzej Grzybowski to jedyny polski okulista w rankingu TOP 2% najlepszych światowych naukowców w 2019 i 2020 roku przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda. Według Expertscape worldwide ranking znajduje się na pierwszym miejscu na świecie w zakresie zaćmy i operacji zaćmy oraz na trzecim w zakresie zapaleń wnętrza gałki ocznej.

Był profesorem wizytującym w Sun Yat-sen University of Medical Sciences, Guangzhou, Chiny oraz Dalhousie University, Halifax, Kanada.

Autor i współautor ponad 600 artykułów naukowych w recenzowanych międzynarodowych czasopismach naukowych, członek wielu towarzystw naukowych, w tym Academia Europaea, Europejskiego Towarzystwa Badań Narządu Wzroku (EVER), Europejskiej Akademii Okulistyki i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS) oraz Europejskiego Towarzystwa Retinologicznego (Euretina).

W 2021 r. wydał książkę „Artificial Intelligence in Ophthalmology” (Springer). Laureat Nagrody Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej oraz Nagrody Founders’ Award przyznawanej przez International Society for Refractive Surgery (ISRS). Otrzymał także Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję