TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 27.09.2018
Gościem pierwszego po wakacyjnej przerwie spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego był Zeev Baran - architekt, Honorowy Konsul Generalny RP w Jerozolimie. Na naszej uczelni wygłosił on 23 października wykład zatytułowany „Współżycie historyczne Polaków i Żydów oraz wyzwanie pojednania”.
Zeev Baran urodził się urodził się w Wilnie w 1935 roku. Jemu i części jego rodziny udało się ocaleć z Holokaustu dzięki pomocy Heleny i Bronisława Krzyżanowskich. Po wojnie wyemigrował z matką i z bratem do Francji, a w 1948 roku rodzina dotarła do Izraela w chwili walki o niepodległość państwa.
W roku 1963 Zeev Baran ukończył architekturę i urbanistykę na Politechnice w Hajfie. Po kilku latach pracy, m.in. we Francji, otworzył biuro architektoniczne w Jerozolimie. Wraz z zespołem specjalizuje się w projektach selektywnych oraz w projektach dla krajów rozwijających się i dla mniejszości w Izraelu. Równolegle do pracy zawodowej Zeev Baran zajmuje się aktywnością dydaktyczną w Izraelu i za granicą. W 1999 roku został mianowany Konsulem Honorowym RP w Jerozolimie, a w 2013 roku - Generalnym Konsulem Honorowym.
Tekst wykładu można znaleźć tutaj.
Podczas wizyty na Politechnice Wrocławskiej Zeev Baran odwiedził Akademickie Radio Luz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gościem naszego seminarium, którą przeprowadziła Anna Geryn.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »