TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zobacz najszybsze roboty w SKS

Data: 16.05.2019 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dziewięciu konkurencjach rywalizować będą roboty mobilne, które zobaczymy na Politechnice Wrocławskiej podczas sobotnich zawodów Robodrift 2019. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 11.30.

zawody_robodrift.jpg

Na widzów czekają nie tylko zawzięte i emocjonujące wyścigi. Będzie to także świetna okazja do rozpoczęcia przygody z majsterkowaniem i budową robotów.

W tym roku rywalizacja będzie się toczyła w dziewięciu konkurencjach:

  • Autonomus - dla robotów autonomicznych,
  • Autonomus: MCMbot - dla robotów autonomicznych z kamerami,
  • Freestyle - całkowita dowolność,
  • Off-road,
  • Off-road: Rescue,
  • Power-challenge,
  • Robodrift,
  • Robodrift-RC - dla wszystkich robotów/samochodów RC,
  • Tug-of-War.

Pojazdy startujące w konkursie muszą zostać wykonane własnoręcznie – wyjątkiem jest konkurencja Robodrift-RC, gdzie dopuszczalne są także gotowe pojazdy. W zależności od konkurencji roboty będą rywalizować na dwóch rodzajach torów: Off-road oraz Time Attack.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w konkurencji Freestyle, gdzie panuje pełna dowolność w kwestii typu zgłaszanych pojazdów. Roboty będą oceniane przez jury m.in. pod kątem konstrukcji mechanicznej, elektroniki, złożoności algorytmów oraz innowacyjności i ogólnej estetyki. 

Turniej Robodrift 2019 jest organizowany przez Koło Naukowe Mechatroniki i Robotyki „Synergia” PWr oraz Stowarzyszenie „Progresja”. Więcej informacji na stronie zawodów i ma profilu wydarzenia na Facebooku.

W tym roku zawody są również finałowym spotkaniem w ramach międzynarodowych warsztatów robotycznych "MultiCountry mobile robots - scientific exchange and workshop" (MCMBOT), projektu współpracy międzynarodowej finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Program realizują naukowcy z Katedry Inżynierii Biomedycznej, Mechatroniki i Teorii Mechanizmów PWr oraz studenci z Koła Naukowego Mechatroniki i Robotyki „Synergia” wraz z partnerami z Brno University of Technology, National Center of Robotics z Bratysławy oraz Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Nauki i Kultury „Progresja” (lider).

Program – poza promocją mechatroniki i robotyki – ma także pomóc w nawiązaniu współpracy na polu naukowym w zakresie robotyki. W ramach międzynarodowej współpracy trzy zespoły projektowe z Bratysławy, Brna oraz Wrocławia zbudują trzy roboty mobilne, które będzie można zobaczyć w trakcie sobotnich zawodów.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję