Znamy najlepszego sportowca PWr 2019 roku! [ZDJĘCIA]

Paulina Szumska z Wydziału Matematyki zwyciężyła w internetowym plebiscycie na Najlepszego Sportowca PWr. Statuetkę odebrała podczas gali podsumowującej sportowe wydarzenia mijającego roku. Nasza studentka odnosi imponujące sukcesy w ju-jitsu.

gala2019_10.jpgO zwycięstwo w plebiscycie walczyło 20 zawodniczek i zawodników, których nominowała rada trenerów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Reprezentowali oni dyscypliny, które można trenować w ramach sekcji Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

– Jesteście wzorem do naśladowania dla innych studentów. Wasza nieustępliwość, pasja i samodyscyplina zasługują na największe uznanie – mówił do młodych sportowców z Politechniki dr Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich.

To właśnie oni byli bohaterami gali podsumowującej aktywność sportową PWr w 2019 roku (zorganizowanej 13 grudnia w Strefie Kultury Studenckiej). Dyplomy z rąk Roberta Jarosza, dyrektora SWFiS oraz Jakuba Osóbki, prezesa AKS PWr otrzymali mi.in. studenci z sekcji brydża sportowego, którzy z powodzeniem reprezentują Polskę i naszą uczelnię na międzynarodowych zawodach, a także Wydział Elektroniki – zwycięzca Międzywydziałowych Mistrzostw PWr w sezonie 2018/2019.

Jednak głównym wydarzeniem wieczoru było wręczenie nagród finalistom plebiscytu na Najlepszego Sportowca AKS PWr. Najwięcej punktów w internetowym głosowaniu zdobyła studentka z Wydziału Matematyki – Paulina Szumska. Pochodzi ona z Rybnika, gdzie intensywnie trenuje w Klubie Ju Jitsu Sportowego. Na swoim koncie ma już takie sukcesy jak brązowy medal na Mistrzostwach Świata w ju jitsu w Abu Dhabi, 3. miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców czy 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.

– Trenuję od 6. roku życia, pasją ju-jitsu zaraziła mnie moja mama, która najpierw była moją trenerką, a teraz jest sparingpartnerką – opowiada zawodniczka. – To właśnie sport nauczył mnie systematyczności, dzięki temu mogę godzić treningi i naukę na Politechnice. Bardzo mi miło, że kibice tak chętnie na mnie oddawali głosy w plebiscycie – przyznaje studentka. Dodaje, że jej marzeniem jest wystartować kiedyś na igrzyskach olimpijskich, póki co przygotowuje się do startu w seniorskiej grupie zawodniczej (do tej pory odnosiła sukcesy w młodzieżowcach).

gala2019_09.jpg

Drugie miejsce w głosowaniu zdobył Mateusz Semper z Wydziału Elektroniki (biegi przełajowe), a trzecie rodzeństwo Patryk i Jakub Patreuha z Wydziału Mechanicznego (brydż sportowy). Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Sebastian Łanda z Wydziału Informatyki i Zarządzania (wioślarstwo), Weronika Strączek z Wydziału Informatyki i Zarządzania (lekka atletyka), Piotr Oleszczyszyn z Wydziału Elektrycznego (lekka atletyka), Piotr Burzyński z Wydziału Elektroniki (piłka ręczna), Aleksandra Kopecka z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego (piłka nożna), Karolina Cierluk z Wydziału Chemicznego (kolarstwo górskie) i Małgorzata Zieleń z Wydziału Chemicznego (biegi przełajowe i lekka atletyka).

newsletter-promo.png

Głosowanie odbywało się na profilu facebookowym AKS PWr, gdzie można znaleźć informacje o osiągnięciach zawodników PWr.