TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

„Zielona” letnia szkoła na PWr dla studentów z siedmiu uczelni

Data: 24.09.2024 Kategoria: unite

Uczestnicy szkoły letniej

65 studentek i studentów z Ukrainy przyjechało na Politechnikę Wrocławską, by wziąć udział w drugiej edycji Letniej Szkoły NAWA GTUA-EDU. Za nimi warsztaty, wykłady i seminaria na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem i zieloną transformacją. Szkole letniej towarzyszyły także warsztaty dla dydaktyków.

Warsztaty w ramach szkoły letniejW czasie pięciu dni spędzonych na Politechnice Wrocławskiej uczestnicy i uczestniczki letniej szkoły zgłębiali wiele tematów związanych z szeroko pojętym zrównoważonym rozwojem. W programie wydarzenia znalazły się m.in. warsztaty na temat zrównoważonych modeli biznesowych czy o technologii eye-tracking w kontekście wykorzystania jej do tworzenia zrównoważonych projektów architektonicznych.

– Warsztaty były mocno nastawione na praktykę. Działaliśmy w mniejszych zespołach, pracując nad różnymi zagadnieniami takimi jak np. stworzenie inteligentnego miasta czy obliczanie śladu węglowego naszego dojazdu na szkołę letnią – opowiada Dominika Riznyk z Lutsk National Technical University. – Dodawaliśmy do tego wyzwania związane z rozwiązywaniem problemów środowiskowych i miejskich w miastach Ukrainy i szukaliśmy rozwiązań tych problemów.

W szkole letniej uczestniczyli studenci i studentki z siedmiu ukraińskich uczelni: Sumy State University, Dnipro University of Technology, Kharkiv National University of Radio-Electronics, Lutsk National Technical University, Odesa Polytechnic National University, Khmelnytskyi National University i Lviv Polytechnic National University. Partnerem inicjatywy była także Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA).

Oprócz możliwości zdobywania nowej wiedzy wydarzenie miało także stanowić platformę współpracy między ukraińskimi uniwersytetami i sojuszem Unite! (którego częścią jest PWr), tworząc okazję do nawiązywania nowych kontaktów i dzielenia się pomysłami na wspólne, międzynarodowe działania.

newsletter

Wykład w ramach szkoły letniejW tym samym czasie trwały także warsztaty dla siedmiorga nauczycieli akademickich i badaczy z Ukrainy. Pod okiem trenerów sojuszu Unite! zdobywali wiedzę potrzebną do tworzenia materiałów szkoleniowych. Wykorzystają ją później do przygotowania systemu mikropoświadczeń dla ukraińskich uniwersytetów z zagadnień z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Szkoła letnia i warsztaty dla dydaktyków są częścią projektu „Education for Green Transition in Ukrainian Universities”, którego liderem jest nasza uczelnia. Inicjatywa ta ma m.in. wesprzeć ukraińskie uczelnie w opracowaniu mechanizmów zapewniania jakości programów ich studiów w kontekście zielonej transformacji.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję