TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 24.09.2024 Kategoria: unite
65 studentek i studentów z Ukrainy przyjechało na Politechnikę Wrocławską, by wziąć udział w drugiej edycji Letniej Szkoły NAWA GTUA-EDU. Za nimi warsztaty, wykłady i seminaria na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem i zieloną transformacją. Szkole letniej towarzyszyły także warsztaty dla dydaktyków.
W czasie pięciu dni spędzonych na Politechnice Wrocławskiej uczestnicy i uczestniczki letniej szkoły zgłębiali wiele tematów związanych z szeroko pojętym zrównoważonym rozwojem. W programie wydarzenia znalazły się m.in. warsztaty na temat zrównoważonych modeli biznesowych czy o technologii eye-tracking w kontekście wykorzystania jej do tworzenia zrównoważonych projektów architektonicznych.
– Warsztaty były mocno nastawione na praktykę. Działaliśmy w mniejszych zespołach, pracując nad różnymi zagadnieniami takimi jak np. stworzenie inteligentnego miasta czy obliczanie śladu węglowego naszego dojazdu na szkołę letnią – opowiada Dominika Riznyk z Lutsk National Technical University. – Dodawaliśmy do tego wyzwania związane z rozwiązywaniem problemów środowiskowych i miejskich w miastach Ukrainy i szukaliśmy rozwiązań tych problemów.
W szkole letniej uczestniczyli studenci i studentki z siedmiu ukraińskich uczelni: Sumy State University, Dnipro University of Technology, Kharkiv National University of Radio-Electronics, Lutsk National Technical University, Odesa Polytechnic National University, Khmelnytskyi National University i Lviv Polytechnic National University. Partnerem inicjatywy była także Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA).
Oprócz możliwości zdobywania nowej wiedzy wydarzenie miało także stanowić platformę współpracy między ukraińskimi uniwersytetami i sojuszem Unite! (którego częścią jest PWr), tworząc okazję do nawiązywania nowych kontaktów i dzielenia się pomysłami na wspólne, międzynarodowe działania.
W tym samym czasie trwały także warsztaty dla siedmiorga nauczycieli akademickich i badaczy z Ukrainy. Pod okiem trenerów sojuszu Unite! zdobywali wiedzę potrzebną do tworzenia materiałów szkoleniowych. Wykorzystają ją później do przygotowania systemu mikropoświadczeń dla ukraińskich uniwersytetów z zagadnień z zakresu zrównoważonego rozwoju.
Szkoła letnia i warsztaty dla dydaktyków są częścią projektu „Education for Green Transition in Ukrainian Universities”, którego liderem jest nasza uczelnia. Inicjatywa ta ma m.in. wesprzeć ukraińskie uczelnie w opracowaniu mechanizmów zapewniania jakości programów ich studiów w kontekście zielonej transformacji.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »