TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

W poniedziałek startuje Open Innovation Week

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W poniedziałek, 21 maja, na Politechnice Wrocławskiej startuje Open Innovation Week. W trakcie czterodniowego wydarzenia zaplanowano prelekcje i warsztaty z design thinking, druku 3D, finansowania społecznościowego, budowania sieci kontaktów i łączenia nauki z biznesem. Początek o godz. 9.30 w D-21 (sala 007)

open_innovation_plakat.jpgKonferencja skierowana jest do przedsiębiorców, startupów, naukowców i studentów zainteresowanych tematyką otwartych innowacji i komercjalizacji wiedzy. Dwa pierwsze dni poświęcone zostaną koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy) oraz Dolnośląskim Inteligentnym Specjalizacjom. W środę planowane są warsztaty z design thinking oraz simulated sharing. 24 maja, podczas otwartej sesji, przedstawiciele firmy 3YOURMIND omówią kwestię druku 3D oraz nowych modeli biznesowych w ramach produkcji Agile. O swojej drodze do sukcesu opowiedzą również firmy z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości PWr. Druga część dnia poświęcona zostanie finansowaniu społecznościowemu. Spotkanie poprowadzi Karol Król – największy w Polsce ekspert od crowdfundingu. 

Zapisy i szczegółowa agenda na stronie openinnovationweek.pl. Zapisy na otwartą sesję: www.openinnovationweek.evenea.pl.

Open Innovation Week organizowany jest na Politechnice Wrocławskiej w ramach projektu NUCLEI (Networks of Technology Transfer Nodes for Enhanced Open Innovation in the Central European Advanced Manufacturing and Processing Industry). Uczestniczy w nim dziesięć uczelni i instytucji otoczenia biznesu z Austrii, Czech, Niemiec, Włoch, Polski i Słowacji, a liderem jest włoska firma CRIT specjalizująca się we wspieraniu przedsiębiorstw w zakresie innowacji i transferu technologii.

Projekt skupia się na szeroko pojętych zaawansowanych technologiach wytwarzania – m.in. przemyśle motoryzacyjnym, automatyce i robotyce, branży elektronicznej, mechatronice oraz internecie i telekomunikacji. Zakłada zmianę podejścia firm działających w tych branżach z „lokalnego wsparcia” na stosowanie ponadnarodowej bazy wiedzy wspierającej innowacje w przedsiębiorstwach poza granicami ich regionu. Celem jest więc stworzenie jednego dużego środowiska współpracy, co w efekcie ma przyczynić się do zwiększenia więzi pomiędzy innowatorami poza ich regionami, skrócenia czasu wprowadzania wyników prac badawczo-rozwojowych i zwiększenia wydatków na badania i rozwój oraz patenty.

Pod koniec 2017 roku grupa pracowników Wydziału Mechanicznego, we współpracy z Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej rozpoczęła prace nad trzema projektami, które pomogą naukowcom np. w poszukiwaniu partnerów do wspólnych projektów czy miejsca, w którym mogliby skorzystać z potrzebnej im infrastruktury. Wszystkie są finansowane w ramach unijnego programu Interreg Europa Centralna. Oprócz programu NUCLEI nasza uczelnia uczestniczy także w projekcie „SYNERGY”, w którym zajmuje się drukiem 3D, mikro- i nanotechnologiami oraz związanymi z nimi procesami i materiałami, a także szeroko pojętym Przemysłem 4.0 (m.in. automatyzacją, Internetem Rzeczy czy chmurami obliczeniowymi). Trzecim projektem jest „TRANS3Net”, który łączy niemiecką Saksonię, polski Dolny Śląsk i czeski kraj ustecki.  W jego ramach powstaje mapa promotorów transferu technologii w tych trzech regionach.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję