TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 11.07.2019 Kategoria: aktualności ogólne, studia, warsztaty/prezentacje/szkolenia, współpraca międzynarodowa
Studenci z całego świata przyjeżdżają na Politechnikę Wrocławską, żeby wziąć udział w szkołach letnich organizowanych na naszej uczelni. W wakacje gościmy uczestników programów: 3E+, TECHSummer, GUT Summer School i Summer School of Architecture.
Już po raz siódmy Politechnika organizuje kurs „Energy, Excellence, Excitement 3E+”. Jest to letnia szkoła otwarta dla studentów z całego świata. W tym roku bierze w niej udział rekordowa liczba studentów, bo aż 109. Przyjechali m.in. z takich krajów jak Indie, Chiny, Tajwan, Meksyk, Francja, Belgia, Ukraina, Algieria, Słowenia, Rosja, Hiszpania czy Holandia.
Zagraniczni studenci będą uczestniczyć w kursach na dziewięciu wydziałach: Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Chemicznym, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetycznym, Podstawowych Problemów Techniki, Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki oraz Matematyki. 3E+ rozpoczęła się 1 lipca o potrwa do 26 lipca.
8 lipca wystartowała szkoła TECHSummer, która zakończy się 14 sierpnia. Bierze w niej udział 16 studentów z partnerskich uczelni w Indiach. Przygotowano dla nich kursy na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego, a także na Wydziale Elektroniki.
Z kolei 15 lipca swoją szkołę letnią rozpocznie grupa 77 osób z Guilin University of Technology w Chinach. Studenci wezmą udział w zajęciach na wydziałach: Architektury oraz Budownictwa Lądowego i Wodnego, a także w kursach języka angielskiego organizowanych przez Studium Języków Obcych PWr.
– Studenci z zagranicy mają okazję poznać naszą uczelnię, miasto oraz region. W czasie wolnym od zajęć biorą udział w wycieczkach krajoznawczych, np. do zamku Książ czy w Błędne Skały. Integrować się będą podczas różnych wspólnych wydarzeń, jak na przykład spływ pontonowy w Bardzie – opowiada Karolina Farbiszewska, kierownik Sekcji Wydarzeń Międzynarodowych na PWr.
Zagraniczni goście zakwaterowani są w akademickich Politechniki Wrocławskiej.
Nieco inny charakter ma Letnia Szkoła Architektury (Summer School of Architecture), czyli międzynarodowe warsztaty organizowane przez Wydział Architektury PWr i Uniwersytet Techniczny w Delft. Jest to już czwarta edycja szkoły dla studentów architektury.
W tym roku uczestnicy (prawie 50 osób) wykonają prototypy własnych instalacji pop-up, korzystając z ekologicznych materiałów budowlanych. – Zjawisko pop-up'ów jest odpowiedzią na nagłe okazje lub wydarzenia, które stwarzają przestrzeń do tymczasowego wykorzystania. Pojawiają się nagle, przynosząc tym samym nową wartość do zastanego miejsca – tłumaczą organizatorzy szkoły.
Zajęcia rozpoczęły się 10 lipca i potrwają prawie dwa tygodnie. W tym czasie studenci przejdą pełną ścieżkę projektową, od pomysłu do jego realizacji. Efekt ich pracy – w formie prototypu w skali 1:1 – zobaczymy 22 lipca. Więcej o Summer School of Architecture na profilu facebookowym.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »