TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Z islamskiego uniwersytetu na PWr

Dr Arsalan Najafi z Islamskiego Uniwersytetu Azad w Iranie otrzymał stypendium NAWA im St. Ulama w wysokości 305 tys. zł. Naukowiec, który nigdy wcześniej nie był w Polsce, swoje badania będzie prowadził na Wydziale Elektrycznym, w Katedrze Podstaw Elektrotechniki i Elektrotechnologii. 

dr Arsalan Najafi

Dr Najafi będzie pracować nad projektem "Risk based Optimal Self-Scheduling of Smart Energy Hub in day ahead and regulation of electricity markets". Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z optymalizacją wielokryterialną w sieciach elektroenergetycznych i regulacją rynku energii. Jest młodym naukowcem, ale ma już znaczące osiągnięcia, np. dwie publikacje w czasopismach "Applied Energy" i "IEEE Transactions on Smart Grid".

Dr Arsalan Najafi przyznaje, że nigdy wcześniej nie był ani w Polsce, ani we Wrocławu, ale słyszał i o Politechnice Wrocławskiej, i naszym mieście. Irański naukowiec spędzi na PWr 2 lata. 

- To będzie dla mnie prawdziwy zaszczyt móc pracował na tej uczelni w gronie znakomitych fachowców – mówi stypendysta NAWA.

Badacz pochodzi z Shirazu, ale ostatnio pracował na Islamskim Uniwersytecie Azad – powszechnie określanym jako Azad University. To największa prywatna uczelnia Iranu i trzeci pod względem wielkości uniwersytet na świecie. Jego siedziba główna znajduje się w Teheranie. Stypendysta przyjechał do Wrocławia z miasta Sepidan, gdzie uczelnia ma swoją filię. 

Stypendium im. St. Ulama

Dr Arsalan NajafiCelem programu im. Stanisława Ulama jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich jednostek i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe. Przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę. W ramach programu możliwe jest zaproszenie na polskie wyższe uczelnie naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i pochodzących z różnych krajów. Uczelnie, instytuty naukowe czy badawcze mogą zaprosić do Polski specjalistów z priorytetowych dla nich dziedzin, którzy w znaczący sposób rozwiną prowadzone przez daną instytucję badania naukowe, wzmocnią dydaktykę, czy też wesprą instytucję w przygotowywaniu aplikacji o prestiżowe granty.

W ramach Programu możliwe są przyjazdy, których celem jest: prowadzenie badań naukowych, w tym we współpracy z polskimi naukowcami lub grupami badawczymi; odbycie stażu podoktorskiego; pozyskanie materiałów do badań lub publikacji naukowej; prowadzenie zajęć dydaktycznych w ośrodku goszczącym. Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy. 

newsletter-promo.png

Stanisław Marcin Ulam (1909 -1984) był wybitnym polskim matematykiem. Doktorat obronił w 1933 r. na Politechnice Lwowskiej. Był członkiem znanej na całym świecie lwowskiej szkoły matematycznej i współautorem Księgi Szkockiej. Tuż przed wybuchem II wojny światowej wyjechał do USA, gdzie pracował na wielu uniwersytetach.

ula

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję