TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wyjątkowe wyróżnienia dla pracowników W14

Jarosław Sowizdraniuk otrzymał nagrodę Super Diament Wrocławia. Wyróżnienie, „za troskę o zdrowie i życie wrocławianek i wrocławian”, a dr n. med. Justyna Lisiewicz-Jakubaszko z Wydziału Medycznego medal „Zasłużony dla Wrocławia – Merito de Wratislavia”. Nagrody wręczył prezydent miasta Jacek Sutryk.

Jarosław Sowizdraniuk z nagrodą - zdjęcieOba wyróżnienia to nagrody wręczany z inicjatywy Wrocławskiej Księgi Pamięci. Wśród laureatów są znani społecznicy, lekarze, naukowcy, artyści i dziennikarze działający na rzecz mieszkańców. W 51. edycji konkursu wyróżnienia i medale otrzymali także m.in dr n.med. Waldemar Gołębiowski i dr hab. Tomasz Smereka.

– Ta nagroda to dla mnie ogromny zaszczyt. Pokochałem Wrocław od pierwszych dni. Uwielbiam tu tworzyć, pracować, rozwijać się. To miasto to piękna społeczność, której, dzięki tej nagrodzie, stałem się ważną częścią. To także motywacja, żeby dalej działać, mnożyć radość i dbać o innych – mówi laureat. 

Jarosław Sowizdraniuk, nauczyciel akademicki i ratownik medyczny, na co dzień pracuje w Katedrze Nauk Społecznych i Chorób Infekcyjnych. Jest zdobywcą tytułu Nauczyciela Akademickiego Roku 2021 i posiadaczem Kubka dla Wykładowcy przyznawanego przez Akademickie Radio Luz w plebiscycie na najlepszych wykładowców. 

Wcześniej przez 13 lat był zatrudniony we wrocławskim pogotowiu. O swoich doświadczeniach z tego okresu opowiedział w książce „Ratownik. NIe jestem bogiem”.  

– Chciałem w niej zabrać czytelnika do karetki, aby poczuł na własnej skórze i zrozumiał, z czym mierzą się służby ratownicze w swojej codziennej służbie – mówi Jarosław Sowizdraniuk. – Ratownictwo rozwija się w Polsce od 20 lat, ale wiele osób wciąż nie jest świadomych, że polscy ratownicy medyczni są jednymi z najlepiej wykształconych specjalistów dedykowanych pacjentom w stanach zagrożenia życia w świecie. I że można im w pełni zaufać. To rodzaj misji mówienia o tym, co ważne. Ale też pewien rachunek sumienia, że można jeszcze wiele zmienić – dodaje.  

W swoim dorobku pisarskim ma także książkę „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków”, która, jak sam mówi, była pomysłem, aby obudzić wśród dzieci pragnienie odkrywania realnego świata i kreatywności, czegoś, co dla naszego pokolenia było zupełnie naturalne.

Przez wiele lat angażował się we wrocławskie projekty miejskie, dotyczące udzielania pierwszej pomocy. We Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego współtworzył program „Pomaganie jest fajne”, kontynuowany dzisiaj we Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy. Należy też do zespołu, który stworzył aplikację do wzywania pomocy przez osoby z niepełnosprawnością słuchową.

newsletter_2023_14.jpg

dr n. med. Justyny Lisiewicz-Jakubaszko - zdjęcieW trakcie uroczystości medal „Zasłużony dla Wrocławia – Merito de Wratislavia” trafił do dr n. med. Justyny Lisiewicz-Jakubaszko, specjalistki chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii.

Obecnie jest ona nauczycielem akademickim na Wydziale Medycznym PWr, gdzie pracuje w Katedrze Nauk Klinicznych Niezabiegowych. Kieruje także Kliniką Chorób Wewnętrznych w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym.

Została wyróżniona za długi staż pracy lekarskiej i aktywność społeczną. Zorganizowała przyjęcie Polaków z Wuhan w czasie pandemii COVID-19, którzy byli na obserwacji w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Była też szefową ośrodka covidowego w tym samym szpitalu.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję