Wybory 2024: kandydaci na Rektora PWr

Data: 15.03.2024 Kategoria: wybory2024

Grafika ilustracyjna

Zakończyła się procedura zgłaszania kandydatów na Rektora Politechniki Wrocławskiej. O wybór na kadencję 2024-2028 ubiegać się będą trzy osoby.

W ramach trwającego na PWr procesu wyborczego do 15 marca można było zgłaszać kandydatów na Rektora naszej uczelni w kolejnej kadencji. Zgodnie ze Statutem mogła to zrobić Rada Uczelni (w formie uchwały), profesorowie i profesorowie uczelni (poprzez głosowanie indykacyjne), jak również wszyscy pracownicy uczelni (indywidualnie lub w formie listy osób zgłaszających kandydata).

W Komunikacie nr 30/2020/2024 z 15 marca przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej PWr ogłosił, że zgłoszone zostały następujące osoby jako kandydaci na Rektora Politechniki Wrocławskiej:

- w formie uchwały Rady Uczelni:

• prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs

- poprzez głosowanie indykacyjne (kolejność alfabetyczna):

• prof. dr hab. inż. Wojciech Bartkowiak,
  • prof. dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska,
  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs.

- przez pracowników (kolejność alfabetyczna):

• prof. dr hab. inż. Wojciech Bartkowiak,
  • prof. dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska,
  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs.

Do wiadomości publicznej podane zostały nazwiska kandydatów zgłoszonych przez Radę Uczelni, kandydatów, którzy uzyskali co najmniej 10% głosów ważnych w głosowaniu indykacyjnym oraz kandydatów zgłoszonych przez co najmniej 60 pracowników.

Wszystkie wymienione osoby wyraziły zgodę na kandydowanie na Rektora i podpisały odpowiednie oświadczenie.

Kolejne etapy prowadzące do wyboru Rektora przedstawiają się następująco:

• posiedzenie Senatu opiniujące kandydatów na Rektora – 21 marca,
  • wskazanie kandydatów na Rektora przez Radę Uczelni,
  • pierwsze posiedzenie (konsultacyjne) Kolegium Elektorów – 4 kwietnia,
  • drugie posiedzenie (informacyjne) Kolegium Elektorów, w tym przedstawienie programów wyborczych oraz debata z udziałem kandydatów na Rektora – 18 kwietnia,
  • posiedzenie Kolegium Elektorów w celu wyboru Rektora – 25 kwietnia (26 kwietnia).

Na PWr zakończyły się też wybory do 120 osobowego Kolegium Elektorów, które wybierze Rektora. Pełny skład gremium zostanie zatwierdzony przez UKW 25 lub 26 marca.