TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Współpracujemy z Collins Aerospace Wrocław 

Podpisanie umowy z Collins Aerospace Wrocław - zdjęcie

Wspólne prowadzenie prac rozwojowych i komercjalizacja wyników badań, organizacja staży, szkoleń i specjalistycznych kursów oraz praktyk studenckich to główne założenia umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską i firmą Collins Aerospace Wrocław

Porozumienie w tej sprawie podpisali prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy, Paweł Pałubiński, dyrektor generalny i prezes zarządu Collins Aerospace Wrocław oraz Anna Szewczyk, dyrektorka Centrum Inżynierii i Technologii, Collins Aerospace Wrocław.

Podpisanie umowy z Collins Aerospace Wrocław - zdjęcie– Nasza współpraca przyniesie duże korzyści obu stronom. Na PWr mamy wiele młodych osób, które lubią wyzwania i są w stanie rozwiązać problemy dla nas już być może zbyt abstrakcyjne. To oni kreują rozwiązania, z których w przyszłości wszyscy będziemy korzystali – powiedział prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy PWr. 

Collins Aerospace Wrocław jest liderem w zakresie zaawansowanych technologicznie i inteligentnych rozwiązań dla globalnego przemysłu lotniczego i obronnego. Od wielu lat współpracuje z Wydziałami Mechanicznym i Mechaniczno-Energetycznym oraz Biurem Karier PWr

– Jestem absolwentem PWr i bardzo się cieszę, że nadal udaje mi się utrzymywać bliski kontakt z naukowcami pracującymi na uczelni, a jednocześnie nie straciliśmy kontaktu ze studentami – mówił Paweł Pałubiński, dyrektor generalny i prezes zarządu Collins Aerospace Wrocław. – Nasza współpraca ma kilka aspektów, od biznesowego, w ramach którego prowadzimy obecnie wspólny projekt w obszarze galwanizernii, przez wspólne działania w klastrze lotniczym, aż po aspekty edukacyjne. Ta umowa, to początek kolejnej przygody – dodał.  

Podpisanie umowy z Collins Aerospace Wrocław - zdjęcieWspólnie z W10 realizowany jest m.in. program studiów naprzemiennych (obecnie trwa jego druga edycja). Firma organizuje również program Collins Starter skierowany do absolwentów i studentów PWr, dzięki któremu mogą oni bez doświadczenia rozpocząć pracę w firmie pod opieką mentora. Wspiera również politechniczne koła naukowe: Akademicki Klub Lotniczy PWr i PWr Aerospace

Umowa o współpracy zakłada m.in. prowadzenie wspólnych prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych, inicjowanie i uczestniczenie w konsorcjach i klastrach krajowych oraz międzynarodowych, komercjalizację rozwiązań powstałych w wyniku realizacji wspólnych projektów, organizowanie i udział w szkoleniach, kursach specjalistycznych i innych programach edukacyjnych oraz trzymiesięczne praktyki studenckie.  

W przyszłości firma chce także objąć patronatem kierunek lotnictwo i kosmonautyka prowadzony na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. 

– Nasza współpraca wymagała sformalizowania i z niecierpliwością czekam, aż nasi inżynierowie będą mogli rozpocząć współprace z wydziałami dzieląc się swoją wiedzą. Dla nas bardzo ważne jest kształcenie inżynierów na kierunku lotniczym, bo w przyszłości pomogą nam w tworzeniu nowych technologii w lotnictwie – podkreśliła Anna Szewczyk, dyrektorka Centrum Inżynierii i Technologii Collins Aerospace Wrocław. – Obecnie nasze centrum pracuje nad technologiami wodorowymi, które powoli wkraczają do branży, ale potrzebuje specjalistów w tym zakresie, których obecnie na rynku nie ma. To bardzo duży obszar, w których możemy zacząć współpracę – dodała. 

750x96_v2.png

Zakład Collins Aerospace Wrocław - zdjęcieW Collins Aerospace Wrocław pracuje ponad 1200 osób. Funkcjonują tam trzy działy: Napraw i Remontów, Centrum Inżynieryjne oraz Produkcji Nowych Komponentów. Wrocławski zakład zajmuje się konstruowaniem, wytwarzaniem oraz serwisowaniem, specjalizuje się w systemach, a także elementach układów hydraulicznych i pneumatycznych stosowanych w systemach: paliwowych, zarządzania powietrzem w kabinie, bezpieczeństwa i sterowania samolotem.  

Części produkowane i naprawiane we Wrocławiu są dostarczane do wszystkich największych producentów samolotów i są obecne w większości współczesnych statków powietrznych. 

mic 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję