TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 25.04.2025 Kategoria: aktualności ogólne, studia, współpraca międzynarodowa, Wydział Elektryczny
Wydział Elektryczny i School of Energy Systems Lappeenranta-Lahti University of Technology (LUT) z Finlandii podpisały umowę o podwójnym dyplomowaniu. Każdego roku w programie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie czterech studentów z obu uczelni.
Współpraca jest rozwijana w ramach członkostwa obu uczelni w sieci T.I.M.E. Association (Top International Managers in Engineering). Na naszej uczelni umowa dotyczy studiów magisterskich na kierunku elektrotechnika, w szczególności specjalności Renewable Energy Systems oraz Control in Electrical Power Engineering. Natomiast na LUT studiów magisterskich w specjalnościach: Renewable Power-to-Economy, Electrical Engineering/Sähkötekniikka, Control, Communication and Automation, a także Electricity Market and Power Systems.
– Studenci realizują część programu na swojej uczelni, a następnie kontynuują naukę u partnera, przy czym ich osiągnięcia akademickie są wzajemnie uznawane. Pierwsze dwa semestry odbywają się na uczelni macierzystej, a kolejne dwa na uczelni partnerskiej – wyjaśnia dr inż. Wiktoria Grycan, Koordynatorka Wymiany Międzynarodowej i Podwójnego Dyplomowania na Wydziale Elektrycznym. – Każdy student opracowuje indywidualny plan studiów, który musi zostać zatwierdzony zgodnie z regulaminami egzaminacyjnymi obu uczelni – dodaje.
Studenci powinni realizować regularny program kursów na uczelni partnerskiej, unikając powielania zajęć. Do uzyskania dyplomu wymagane jest zdobycie minimum 60 punktów ECTS na LUT oraz minimum 60 punktów ECTS na Politechnice Wrocławskiej.
Chętni muszą spełniać kryteria przyjęcia na studia magisterskie obu uczelni oraz na Program Podwójnego Dyplomowania. Wymagania obejmują m.in. dyplom inżyniera lub licencjata w odpowiedniej lub pokrewnej dziedzinie, średnią ocen ze studiów inżynierskich nie niższą niż 4.0, przyjęcie na studia magisterskie na uczelni macierzystej oraz posiadanie certyfikatu znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej:
Dodatkowo pod uwagę brane są osiągnięcia naukowe i akademickie, a do programu zakwalifikowani będą najlepsi kandydaci.
Dzięki udziałowi w programie podwójnego dyplomowania studenci uczą się funkcjonowania w międzynarodowym środowisku oraz rozwijają kluczowe umiejętności, takie jak adaptacyjność, samodzielność oraz zdolność do pracy w zróżnicowanym otoczeniu.
– To też okazja do przyswojenia specjalistycznego słownictwa technicznego w języku angielskim, które trudno zdobyć na standardowych kursach językowych – podkreśla dr inż. Wiktoria Grycan. – Nauka odbywa się poprzez praktykę, czyli w projektach badawczych i inżynierskich. To naprawdę ważny atut, bo w nauce precyzyjna komunikacja w języku technicznym jest często kluczowa.
Wydział Elektryczny konsekwentnie rozwija programy podwójnego dyplomowania i oferuje swoim studentom możliwość zdobycia dyplomów prestiżowych uczelni. Obecnie współpraca oprócz LUT obejmuje także Ryerson University (Kanada), RWTH Aachen University (Niemcy), University of Palermo UNIPA (Włochy) i Otto von Guericke University Magdeburg (Niemcy).
– Każde z tych partnerstw to nie tylko możliwość rozwoju akademickiego, ale także szansa na poszerzenie swoich horyzontów i zdobycie międzynarodowego doświadczenia, a co za tym idzie wzmocnienia swojej pozycji na rynku pracy – zaznacza koordynatorka.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »