TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 03.09.2018 Kategoria: aktualności ogólne, uroczystości uczelniane
Ponad 400 uczniów Zespołu Szkół Akademickich rozpoczęło w poniedziałek nowy rok szkolny. – Inaugurujemy kolejny rok nauki, tym razem po raz ostatni z udziałem uczniów gimnazjum. Mam jednak nadzieję, że choć niełatwy, będzie on dla nas wszystkich bardzo udany – powiedział prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr
Gimnazjum i liceum działają przy Politechnice Wrocławskiej już od pięciu lat. Swoją siedzibę mają w budynku C-13, czyli popularnym Serowcu. Oprócz klas lekcyjnych znajdują się tam m.in. laboratoria fizyczno-chemiczne, sale multimedialne i pomieszczenia do e-learningu.
Zgodnie z wprowadzonymi przed rokiem zmianami w systemie edukacji i decyzją o wygaszaniu gimnazjów rok szkolny 2018/2019 będzie ostatnim, w którym funkcjonują tego typu placówki. W ZSA PWr do trzecich klas gimnazjum uczęszcza obecnie 80 uczniów. W związku ze zmianami rekrutacja po raz kolejny prowadzona była jedynie do liceum. W sumie utworzonych zostało aż pięć klas pierwszych, w których naukę rozpocznie 140 uczniów.
– Szkoła jest miejscem spotkań, wymiany myśli, doświadczeń i zachowań. To przestrzeń otwarta pod względem fizycznym i psychologicznym, w której dbamy o szacunek dla każdego, podkreślamy tolerancję, równość i wartości płynące z demokracji. Szkoła będzie dla was wyzwaniem, będzie was kształtować, stawiać wymagania, z każdym dniem wyższe i większe. Będziecie się tu ścierać nie tylko z nauczycielami, lecz także z rówieśnikami, a nic tak nie świadczy o rozwoju jak walka o swoje zdanie – mówiła Agata Roman, dyrektor ZSA PWr.
W trakcie uroczystości przedstawiła ona m.in. wyniki poprzedniego egzaminu gimnazjalnego i egzaminu dojrzałości, które w szkole wypadły znakomicie. Wyniki plasują ZSA PWr na pierwszym miejscu w regionie. – Szkoła wypuszcza absolwentów od dwóch lat i rzeczywiście notują oni na egzaminach bardzo dobre wyniki, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Chciałbym, żeby nasi następni absolwenci spisali się równie dobrze. Przygotowując się do egzaminów pamiętajcie jednak, że szkoła ma także inne atrakcje i życzę, żeby w tym roku ich nie zabrakło – dodał prof. Andrzej Dziedzic.
Nowością w tegorocznym programie nauczania będzie astronomia, która pojawi się w planie lekcyjnym klas pierwszych i prowadzona będzie przez jeden semestr. Dodatkowo uczniowie będą mogli skorzystać z nowych zajęć pozalekcyjnych m.in. grafiki komputerowej. Dużą atrakcją będzie również miesięczny rejs po Morzu Śródziemnym, w którym udział weźmie dwunastu wybranych uczniów z naszej szkoły.
Warto zaznaczyć, że z 68 absolwentów aż 59 zdecydowało się studiować na Politechnice Wrocławskiej. Ostatecznie 54 osoby zostały przyjęte, a najpopularniejszym kierunkiem okazała się informatyka, na którą dostały się 22 osoby.
W tym roku wykład inauguracyjny na temat historii Politechniki Wrocławskiej wygłosił prof. Andrzej Wiszniewski, były rektor uczelni. W swojej prezentacji mówił m.in. o powojennej odbudowie, intelektualnym oraz naukowym dziedzictwie Politechniki Lwowskiej oraz wybitnych postaciach związanych z wrocławskim środowiskiem akademickim.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »