Unite! Summer Community Event 2022

Let’s Unite! – kolejne spotkanie sojuszu, do którego Politechnika Wrocławska przystąpiła w grudniu ubiegłego roku, rozpoczęło się w poniedziałek w Sztokholmie.

Unite! Summer Community Event 2022 to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sojuszu. Jego celem jest wzajemne poznanie się partnerów i budowa podstaw do dalszej, merytorycznej współpracy w ramach tworzonych zespołów roboczych. To także szczególnie ważne wydarzenie dla nowych członków wspólnoty – TU Graz oraz naszej uczelni, ponieważ jest ono okazją do zaznajomienia się z metodyką pracy nowych partnerów oraz płynnego włączenia w działania poszczególnych zespołów merytorycznych.

– Cieszę się z tempa w jakim rozwija się nasza współpraca w ramach sieci – mówi prof. Piotr Rutkowski, Key Liaison Officer oraz pełnomocnik rektora ds. sieci Unite!. – Rozpoczynające się spotkanie to szansa na poznanie się merytorycznych przedstawicieli zrzeszonych uczelni, wymianę dobrych praktyk i budowę harmonogramu dalszej prac – dodaje.

Więcej informacji na stronie Unite!.

***

Unite! to europejska sieć uniwersytetów technicznych, do której Politechnika Wrocławska dołączyła w grudni 2021 r. Aktualnie należy do niej 9 znakomitych uczelni – Uniwersytet w Grenoble (Francja), Uniwersytet w Lizbonie (Portugalia), Kataloński Uniwersytet Techniczny w Barcelonie (Hiszpania), Królewski Uniwersytet Techniczny w Sztokholmie (Szwecja), Uniwersytet Aalto (Finlandia), Uniwersytet Techniczny w Darmstadt (Niemcy), Politechnika Turyńska (Włochy), a także dwie nowe uczelnie członkowskie – Uniwersytet Techniczny w Graz (Austria) oraz Politechnika Wrocławska (Polska).