Uczniowie Zespołu Szkół Akademickich już na wakacjach

Data: 19.06.2019 Kategoria: aktualności ogólne, uroczystości uczelniane

Ponad 450 uczniów Zespołu Szkół Akademickich PWr zakończyło rok szkolny 2018/2019. W związku z likwidacją gimnazjów od września będzie działać wyłącznie liceum, a szkoła planuje utworzenie siedmiu klas pierwszych.

zakonczenie_roku_2018-2019_w_zsa_pwr_3.jpgDziałająca od pięciu lat placówka od samego początku cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych wrocławian, lecz także młodzieży z całego regionu. W tegorocznym Rankingu Liceów i Techników 2019, opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, nasza szkoła została sklasyfikowana na trzecim miejscu na Dolnym Śląsku, otrzymując jednocześnie honorowy tytuł „Złotej Szkoły 2019”. W zakończonym właśnie roku szkolnym uczyło się w niej ok. 450 uczniów.

– Za nami trudny rok, rok pełen zmian i zawirowań. Uważam jednak, że był to dla nas rok udany, pełen różnych wydarzeń. Wśród najważniejszych z nich były z pewnością rejs w ramach „Szkoły pod żaglami”, wprowadzenie tutoringu, studniówka i oczywiście egzaminy maturalne. Był to także ostatni rok działania gimnazjum, a co za tym idzie szkoły w formule Zespołu Szkół Akademickich. Od września będziemy działać jako Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej – mówiła podczas apelu Agata Roman, dyrektor ZSA PWr.

Dyrektor podziękowała uczniom za życzliwość i chęć zdobywania wiedzy, nauczycielom za empatię, pasję, twórcze pomysły i wysoki poziom przekazywanej wiedzy oraz rodzicom za zaufanie i pomoc oraz władzom uczelni za wsparcie. – Tegorocznym gimnazjalistom gratuluję również osiągnięcia najwyższego w historii szkoły wyniku na egzaminie gimnazjalnym – dodała Agata Roman.

zakonczenie_roku_2018-2019_w_zsa_pwr_8.jpgZ kolei prof. Andrzej Kucharski, prorektor ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji PWr, wspominając swoje lata szkolne przyznał, że na ostatnich apelach zawsze powtarzały się trzy stwierdzenia.

– Po pierwsze, że po roku ciężkiej pracy zasłużyliśmy na wakacje i wtedy zastanawiałem się, a co jeśli nie pracowałem ciężko, czy wtedy nie mam prawa mieć wakacji. Po drugie, że na wakacjach mamy używać rozumu, co podważało nasze zdolności intelektualne. Po trzecie, do zobaczenia we wrześniu, co było już jawną groźbą i oznaczało, że cokolwiek nie zrobimy na wakacjach, to we wrześniu będziemy musieli napisać o tym wypracowanie. Tymczasem powinniśmy usłyszeć, że rok szkolny się skończył i od jutra wakacje. I przy tym zostańmy – podkreślił prorektor.

W zakończonym właśnie roku szkolnym w ZSA PWr uczyło się ok. 450 uczniów. Pomimo likwidacji gimnazjów, we wrześniu liczba ta nieznacznie wzrośnie. Szkoła planuje bowiem utworzenie czterech klas dla absolwentów gimnazjum oraz trzech klasy dla uczniów kończących naukę w ośmioletnich szkołach podstawowych. W każdej klasie uczyć się będzie 28 osób.

Program nauczania we wszystkich klasach nastawiony będzie na zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i nowoczesnymi technologiami. Dla uczniów szczególnie zainteresowanych rozwojem w kierunku przedmiotów ścisłych szkoła oferuje wybór dodatkowych zajęć z matematyki, fizyki, informatyki, chemii.

Warto dodać, że zajęcia z fizyki i chemii na poziomie rozszerzonym są prowadzone w laboratoriach na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz Wydziale Chemicznym we współpracy z wykładowcami.

Więcej informacji oraz terminarz rekrutacyjny można znaleźć na stronie.

mic