TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 28.05.2019 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, współpraca międzynarodowa
Trzy wyróżnienia przyznane w Moskwie i trzy medale zdobyte w Taszkencie – to dorobek studentów z Koła Naukowego „Mole”, którzy uczestniczyli w międzynarodowych konferencjach naukowych dotyczących zaawansowanej inżynierii lądowej.
Podczas wizyty w Moskwie studenci odwiedzili m.in. Moskiewski Państwowy Uniwersytet Inżynierii Lądowej „MGSU”, gdzie uczestniczyli w seminarium na temat projektowania geotechnicznego, wykorzystując zaawansowane programy obliczeniowe na podstawie przykładów takich realizacji w Rosji, a także zwiedzili zaplecze laboratoryjne, w tym również tunel aerodynamiczny oraz Moskiewski Instytut Energetyki „MEI”, jedną z największych uczelni technicznych w Rosji.
Wzięli również udział w międzynawowej konferencji „International Student Science” organizowanej przez Narodowy Badawczy Uniwersytet Techniczny „MISiS”, w trakcie której Piotr Prokopowicz, Nikola Dudek oraz Grzegorz Nowak otrzymali wyróżnienia za najlepsze prezentacje.
– Przedstawiliśmy w nich projekty studenckie, którymi obecnie się zajmujemy. Była to znakomita okazja, aby poznać zagadnienia, nad którymi pracują studenci z takich państw jak Rosja, Chiny czy nawet egzotyczna Birma - mówi Nikola Dudek z Koła Naukowego „Mole”.
Po kilkudniowym pobycie w Rosji studenci wylecieli do Uzbekistanu, gdzie uczestniczyli w międzynarodowej konferencji Construction – The Formation of Living Environment (FORM-2019). W sumie w konferencji wzięło udział sześcioro studentów Koła Naukowego „Mole” – Klaudia Jendrysik, Jakub Rainer, Hubert Szabowicz, Grzegorz Nowak, Piotr Prokopowicz i Nikola Dudek. Spotkaniu towarzyszył konkurs „Youth Innovation” na najlepsze projekty naukowe realizowane przez naukowców do 25 roku życia. Za swoją prezentację Grzegorz Nowak nagrodzony został złotym medalem, a Nikola Dudek i Piotr Prokopowicz otrzymali brązowe medale.
– W konkursie nagradzane były nie tylko pomysłowe projekty i rozwiązania, lecz także sposób prowadzenia badań przez młodych naukowców (poziom zaawansowania obliczeń i ich metodyka). Organizatorzy chcieli przez to pokazać, że będąc jeszcze studentem można odkryć coś interesującego, następnie to przebadać i wyjaśnić. Co ważne, wszystkie nasze projekty były realizowane we współpracy z prywatnymi firmami i mają praktyczne zastosowanie – podkreśla Nikola Dudek.
W trakcie wizyty w Taszkencie studenci zobaczyli kilka największych inwestycji stolicy Uzbekistanu w tym m.in. nowobudowane centrum biznesowe „Tashkent City”, a także otwarty miesiąc wcześniej stadion hokejowy Ice Palace „Humo Arena”. – To była dla nas wspaniała przygoda. Chcielibyśmy podziękować prof. Cezaremu Madryasowi, rektorowi naszej uczelni, za wsparcie, dzięki czemu mogliśmy zorganizować cały wyjazd – dodaje studentka.
Koło Naukowe „Mole” działa na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej specjalizacji Budownictwo Podziemne i Inżynieria Miejska. W swoich projektach studenci zajmują się m.in. badaniem cementogruntów, sondowaniami statycznymi CPT oraz modelowaniem numerycznym. Organizują oni wyjazdy na najciekawsze budowy prowadzone na terenie całej Polski, jak na przykład budowa II linii metra w Warszawie. Opiekunami koła są dr inż. Irena Bagińska, dr inż. Marek Kawa, dr inż. Arkadiusz Szot oraz dr inż. Matylda Tankiewicz.
Więcej informacji na profilu koła na Facebooku.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »