TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) przyznała PWr dofinansowanie trzech grantów, dzięki którym w najbliższym czasie będzie możliwe poprawienie umiędzynarodowienia naszej uczelni.
Finansowanie w ramach programu SPINAKER - Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia otrzymały dwa projekty złożone przez Politechnikę Wrocławską:
Dzięki wsparciu NAWA w sumie na uczelni powstaną – z myślą o studentach zagranicznych – 24 nowe lub adaptowane kursy w języku angielskim. Będą realizowane w formie szkół letnich i zimowych. Studenci i doktoranci, którzy zakwalifikują się do programu, będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach realizowanych zdalnie lub hybrydowo. Osoby, które przyjadą do Wrocławia, otrzymają stypendium pozwalające im pokryć koszty pobytu.
– Będzie to dla nich wspaniała okazja do wzbogacenia swojego doświadczenie poprzez stacjonarny udział w szkole letniej – uważa Anna-Maria Rogalska, szefowa Działu Współpracy Międzynarodowej. – Liczymy, że gdy uczestnicy programu bliżej poznają ofertę naszej uczelni, ale też kulturę Polski oraz uroki mieszkania we Wrocławiu, to podejmą decyzję o kontynuowaniu swojej edukację właśnie na Politechnice Wrocławskiej.
W projekt zaangażowanych jest osiem wydziałów: Architektury, Chemiczny, Elektroniki, Elektryczny, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetyczny oraz Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki.
Całość koordynuje Dział Współpracy Międzynarodowej we współpracy z Działem Projektów. Realizacja grantów potrwa do października 2022 roku.
Celem nowo uruchomionego przez NAWA programu SPINAKER jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów ukierunkowanych na:
Trzeci projekt z PWr, który zdecydowała się finansować NAWA, to „Międzynarodowe Centrum Politechniki Wrocławskiej - Uczelnia otwarta na nowe kultury”. Nasza uczelnia otrzyma na ten projekt prawie 400 tys. zł w ramach programu „Welcome to Poland”. Jego celem jest podniesienie jakości obsługi zagranicznych studentów, doktorantów, kadry dydaktycznej i naukowej, a także ułatwienie ich integracji oraz adaptacji w naszym mieście.
Projekt zakłada wzrost poziomu komunikacji pracowników z obcokrajowcami, zmianę postaw i wzrost integracji pomiędzy studentami polskimi, a zagranicznymi, obalenie stereotypów i kształtowanie postaw otwartości i tolerancji na szerszą skalę, ułatwienie funkcjonowania społeczności zagranicznej w obcym kraju i nowej dla nich uczelni oraz wzmocnienie wizerunku PWr, jako uczelni, która oferuje wysoką jakość kształcenia oraz przestrzeń do realizacji szerokich aspiracji życiowych.
– Skupimy się na tzw. internacjonalizacji w domu, czyli integracji zagranicznych studentów ze środowiskiem akademickim, a także społecznością całego Wrocławia – tłumaczy Anna-Maria Rogalska z Działu Współpracy Międzynarodowej. – Po raz pierwszy wyjdziemy też w przestrzeń miasta i zaprosimy do udziału w naszych wydarzeniach wszystkich wrocławian – dodaje.
Pracownicy i studenci PWr zyskają dodatkową okazję, by wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach, m.in. na temat różnic kulturowych. Będą mogli także uczestniczyć w prelekcjach filmowych, których repertuar zostanie wybrany przez naszych zagranicznych studentów, czy też wziąć udział w konkursach fotograficznych, regionalnych wycieczkach oraz wydarzeniach kulturalnych.
Także w tym przypadku całość koordynuje Dział Współpracy Międzynarodowej wraz z Działem Projektów. Program potrwa do maja 2023 roku.
Celem projektu „Welcome to Poland” jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów związanych z:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »