Tradycyjne śniadanie z rektorem na początek juwenaliów

Śniadanie z rektorem

Setki studentów wzięły udział w juwenaliowym Śniadaniu z rektorem. W Strefie Kultury Studenckiej czekały na nich kanapki, napoje i pamiątkowe kubki. Teraz zabawa przeniesie się na osiedle Wittigowo, gdzie zaplanowano koncerty i mnóstwo innych atrakcji.

Śniadanie z rektoremWspólne świętowanie zaczęło się już w poniedziałek od pikniku „OdraNa Juwenalia”. Na Bulwarze im. Rektora Stanisława Kulczyńskiego bawiło się tysiące młodych ludzi. Kluczem do bram miasta przekazał studentom Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. W tym roku po raz pierwszy organizujemy juwenalia razem z Uniwersytetami: Ekonomicznym, Medycznym i Przyrodniczym.

Imprezą, która tradycyjnie od 2009 r. zaczyna juwenalia na Politechnice Wrocławskiej jest jednak Śniadanie z rektorem, które zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Tym razem w Strefie Kultury Studenckiej także pojawiło się kilkuset młodych ludzi, dla których przygotowano kanapki i napoje.

– To niesamowite, że jest was dzisiaj tak dużo. Stale cieszymy się waszymi sukcesami, ale to, co wczoraj wydarzyło się na bulwarze, to był jeden z bardziej wzruszających momentów, jakie można sobie wyobrazić. Widząc was tutaj w takiej liczbie muszę przyznać, że znowu czekają nas duże wzruszenia – mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Rektor na śniadaniu juwenaliowymOprócz posiłku wszyscy studenci otrzymali także pamiątkowe kubki. – Miejska legenda głosi, że w połączeniu ze szczerym uśmiechem można wymienić na kilka punktów ECTS, dlatego warto je zbierać. Mamy nadzieję, że wczorajszy piknik na bulwarze i dzisiejsze śniadanie dadzą wam sił na kolejne dwa dni, które będą prawdziwym świętem studentów. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie się dobrze bawić – dodał Szymon łakomy, wiceprzewodniczący zarządu Parlamentu Studentów PWr.

Najlepsze wciąż przed nami

Jeszcze we wtorek na studentów czekają wydarzenia związane z Dniami Kultury, w tym m.in. prelekcja prof. Jana Miodka „Co w języku można przewidzieć?”, a o 18.00 koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Politechniki Wrocławskiej.

Śniadanie z rektoremW środę zabawa przenosi się na osiedle studenckie Wittigowo. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: np. bicie rekordu Polski w liczbie osób tańczących jednocześnie macarenę oraz konkurs, w którym do wygrania jest... samochód od firmy Daicel. Na muzycznej scenie pojawią się prawdziwe gwiazdy: Vito Bambino, Maria Sadowska, Mery Spolsky, Sarius, Liroy, Baranovsky czy zespoły Blenders, Arkanoid, No Logo i Bethel.

Powraca też kultowy projekt P.I.W.O., czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. Widowisko świetlne od kilkunastu lat było stałym elementem juwenaliów i teraz znów znalazło się w programie imprezy – okna na Wittigowie rozbłysną w środę po 22.00.

Więcej informacji na Facebooku.

Warto pamiętać, że czwartek, 25 maja, został ogłoszony na naszej uczelni dniem rektorskim.

kampaniapwr_2023_baner_750_x100_1.jpg

mic