Szybowcowe popisy nad Wrocławiem

Data: 08.08.2023 Kategoria: aktywność studencka, sport

celnosc_ladowania_2022_2.jpg

W pierwszy weekend września zapraszamy na lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie na szesnastą edycję Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. Organizatorem dwudniowej imprezy jest Akademicki Klub Lotniczy PWr.

Podczas zawodów, które odbędą się 2 i 3 września, uczestnicy i uczestniczki będą mieli za zadanie wylądować szybowcem jak najbliżej wyznaczonego wcześniej na lotnisku punktu. Każdy z pilotów wykonuje swój lot w towarzystwie instruktora, a po wykonaniu okręgu, schodzi do lądowania.

Tegoroczna rywalizacja zostanie przeprowadzona w trzech konkurencjach – indywidualnej, drużynowej oraz w poprawności startu i lądowania.

W mistrzostwach może wystartować każdy student i studentka posiadający przynajmniej podstawowe szkolenie szybowcowe. Osoby zainteresowane udziałem mają czas do 21 sierpnia, na zgłoszenie się do zawodów.

Wszystkich pozostałych zapraszamy do kibicowania i oglądania popisów zawodników i zawodniczek.

Więcej informacji na Facebooku.