TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Sześć kół naukowych z miejskimi dofinansowaniami FAST

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne - studenci z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego (fot. materiały koła) i członkowie grupy Innspace (fot. Marcin Zieliński)

Prawie 35 tys. zł złotych trafi do politechnicznych kół naukowych z miejskiego Funduszu Aktywności Studenckiej. Dofinansowania pomogą w realizacji siedmiu bardzo zróżnicowanych projektów naukowych i popularyzatorskich. 

Fundusz prowadzi Wrocławskie Centrum Akademickie. Instytucja właśnie ogłosiła wyniki trzeciego naboru wniosków o dofinansowania. Mogły je składać koła naukowe, organizacje i grupy studenckie działające przy wrocławskich uczelniach. 

Do konkursu zgłoszono 101 projektów 11 uczelni publicznych i niepublicznych. Każdy miał szansę na wsparcie na poziomie 5 tys. zł. 

Nagrodzonych zostało 35 inicjatyw, a kwota dofinansowania wyniosła prawie 174 tys. zł. WCA podkreśla, że wybór był bardzo trudny i o ostatecznej liście rankingowej zadecydowały drobne różnice w punktacji. 

Siedem spośród tych projektów zgłosiły koła naukowe z Politechniki Wrocławskiej. Dofinansowanie uzyskały: 

  • Akademicki Klub Lotniczy – na budowę laboratorium pomiarowego, powietrznego tunelu aerodynamicznego małych prędkości oraz na projekt bezzałogowego systemu czasu rzeczywistego detekcji kształtów i obiektów opartego na sieciach neuronowych, 
  • Innspace – na „Nowa epoka  nasze przyszłe życie w kosmosie"  wystawa i konkurs dla dzieci i młodzieży, 
  • KN Gambrinus – na projekt Ogniwa słoneczne z mikrostrukturyzowaną elektrodą  przyszłość fotowoltaiki", 
  • KN Habitat Now – na międzynarodowe warsztaty architektoniczne „Habitat - Re-Connecting The Future”, 
  • KN Humanizacja Środowiska Miejskiego – na projekt BiodiverCity  prace studialno-badawcze skupiające się na stworzeniu propozycji działań i struktur, które umocnią pozycję flory i fauny w mieście Wrocław. Wykorzystają one potencjał usługowy ekosystemów dostępnych w mieście oraz przyczynią się do wzrostu bioróżnorodności miejskiej, 
  • Międzywydziałowe Koło Naukowe Photonics and Bionanotechnology Association PhoBiA – na Tajniki mikroskopii  warsztaty dla uczniów wrocławskich szkół". 

Więcej informacji na temat programu FAST tutaj. 

lucy 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję