TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 20.04.2023 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca z przemysłem
Wspólna realizacja projektów naukowych, konsultacje i szkolenia dla pracowników i organizacja praktyk zawodowych i staży to główne elementy umowy o współpracy podpisanej przez Politechnikę Wrocławską z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Współpraca Politechniki Wrocławskiej z ZUS rozpoczęła się w 2018 r. Podpisana wówczas umowa obowiązywała przez pięć lat, a większość działań prowadzona była w kooperacji z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PWr. Teraz porozumienie zawarto na czas nieokreślony, a dokument podpisali prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy i Anna Maćkowiak, dyrektorka Oddziału ZUS we Wrocławiu.
– Nasi studenci są bardzo zainteresowani webinariami i indywidulanymi konsultacjami, które są bardzo wartościowe i pozwalają wyjaśnić skomplikowane sytuacje. Nowinek związanych z system ubezpieczeniowym jest bardzo dużo i te spotkania to wielka pomoc dla młodych przedsiębiorców. Dotychczasowa współpraca była więc dużym sukcesem i mam nadzieję, że te teraz będziemy mogli jeszcze ją rozszerzyć – mówi dr inż. Anna Górecka, dyrektorka Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Nowa umowa zakłada m.in. organizowanie studenckich staży i praktyk w ZUS, prowadzenie przez ekspertów ZUS konsultacji i wykładów z zakresu ubezpieczeń społecznych, organizowanie szkoleń z zakresu ubezpieczeń społecznych dla wykładowców oraz pracowników administracyjnych oraz możliwość publikacji artykułów naukowych pracowników PWr w punktowanym kwartalniku naukowym „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka”.
– Bardzo zależy nam na tego typu umowach z uczelniami, bo daje nam to szansę na partnerską współpracę w zakresie poszerzenia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Oznacza to m.in. wymianę wiedzy i doświadczeń, współpracę w organizacji konferencji i seminariów oraz wspólne projekty. Pole do współpracy w tej dziedzinie jest naprawdę duże – podkreśliła Anna Maćkowiak.
W ramach porozumienia planowana jest również współorganizacja konferencji poświęconych tematyce ubezpieczeń społecznych oraz edukacji w tym zakresie, udział ekspertów ZUS w ramach stoiska eksperckiego podczas konferencji o tematyce ubezpieczeń społecznych oraz wydarzeń typu „Dni kariery”, organizowanych przez PWr, a także opinia ekspertów ZUS, w przypadku zamiaru wprowadzenia na PWr kierunku lub przedmiotu obejmującego swym zakresem ubezpieczenia społeczne.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »