TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 25.06.2021 Kategoria: aktualności ogólne, życie uczelni
Uczniowie Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej rozpoczęli wakacje. Pomimo trwającej kilka miesięcy nauki zdalnej i hybrydowej osiągnęli znakomite wyniki w nauce i z sukcesami startowali w konkursach oraz olimpiadach.
W związku z pandemią koronawirusa uroczystości zakończenia roku szkolnego zostały podzielone – osobno wakacje rozpoczynali uczniowie klas I i II. W roku szkolnym 2020/2021 w ALO PWr uczyło się 470 uczniów.
– Ten rok był trudny dla nas wszystkich, ale chciałam wam pogratulować znakomitych wyników i osiągnięć, które udało wam się zdobyć pomimo pandemii i nauczania zdalnego – powiedział prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia Politechniki Wrocławskiej. – Życzę wam udanych wakacji, bo wszyscy na to zasłużyliście. Dbajcie jednak o bezpieczeństwo, bo to nie będę jeszcze normalne wakacje, żebyśmy we wrześniu mogli się spotkać w tym samym składzie i pełni nowych pomysłów – dodała.
Pomimo trwającej przez kilka miesięcy nauki zdalnej, a później hybrydowej uczniowie ALO PWr mogą się pochwalić znakomitymi wynikami w nauce i sukcesami w konkursach i olimpiadach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Średnia ocen wszystkich uczniów wyniosła w zakończonym roku szkolnym ponad 4,5.
– Mam wrażenie, że ten rok minął wyjątkowo szybko i może nie było nam dane zrealizować wszystkich planów i zamierzeń, które rysowały nam się w głowach na początku, ale może uda nam się to w przyszłym roku – dodała Anita Skrzyniarz, dyrektor ALO PWr. – Mam też nadzieję, że nie odłożymy w kąt metod zdalnych i wykorzystamy z nich to co najlepsze w dalszej edukacji. Badaliśmy wasze nastroje i potrzeby w tym zakresie w ankietach. Bardzo zachwalaliście nauczanie hybrydowe i myślę, że to jest kierunek edukacji na przyszłość, ale o tym porozmawiamy we wrześniu – dodała.
Ogromnymi sukcesami mogą się również pochwalić tegoroczni maturzyści. Aż 49 Absolwentów ALO PWr z rocznika 2020/2021 otrzymało świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, a co trzeci miał średnią ocen powyżej 4,75.
Z powodzeniem startowali także w olimpiadach i konkursach. Rekordzistą jest pod tym względem Jakub Orski, złoty medalista Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej, srebrny medalista Europejskiej Olimpiady Fizycznej, finalista Olimpiady Matematycznej, Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Informatycznej, Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, Olimpiady Statystycznej oraz brązowy medalista Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej.
Z kolei Łukasz Świszcz został finalistą z wyróżnieniem Olimpiady Informatycznej, a Łukasz Jałocha uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Statystycznej oraz brał udział w okręgowych etapach Olimpiad Matematycznej i Informatycznej. Dagna Pabian sukcesy osiągnęła w dziedzinie humanistyki. Zajęła IV miejsce w Polsce w Olimpiadzie Solidarności, ale uczestniczyła również w okręgowym etapie Olimpiady Historycznej. Łukasz Pawlik brał natomiast udział w okręgowym etapie Olimpiady Fizycznej, awansował do etapu ogólnopolskiego TMF 2020 (Turnieju Młodych Fizyków) i uczestniczył w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy Technicznej.
– Dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad i zawodów sportowych. Odnosicie sukcesy zarówno w przedmiotach ścisłych, jak i w dziedzinach humanistycznych co oznacza, że wasz potencjał i możliwości są nieocenione – podkreśliła Anita Skrzyniarz.
Działająca od sześciu lat placówka cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych wrocławian, lecz także młodzieży z całego regionu. W tegorocznym Rankingu Liceów i Techników 2021, opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, nasza szkoła została sklasyfikowana na trzecim miejscu na Dolnym Śląsku, otrzymując jednocześnie honorowy tytuł „Złotej Szkoły”. W klasyfikacji ogólnopolskiej zajęliśmy 24. lokatę, w porównaniu do ubiegłego roku notując awans o dwie pozycje.
Nauka w liceum jest bezpłatna, a nabór prowadzony jest na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. Z założenia przedmioty, na które w szkole kładziony jest nacisk, to matematyka, fizyka, chemia i informatyka, ale jest także jedna godzina polskiego i angielskiego dodatkowo.
Wśród zajęć pozalekcyjnych uczniowie mają do wyboru m.in. shogi, warsztaty z robotyki, fotografii, rysunku i malarstwa, brydża sportowego i programowania w różnych językach.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »