TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 07.04.2025 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, konkursy/stypendia, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii
Pierwsze miejsce w kategorii Eksploracja i górnictwo oraz czwarte w klasyfikacji generalnej to wyniki zespołu ze Studenckiego Koła Naukowego „Górnik” w międzynarodowym konkursie Raw Materials Sustainathon 2025, który zorganizowano w Warszawie.
24-godzinny hackathon zgromadził studentów i absolwentów uczelni z całej Europy, którzy zmierzyli się z wyzwaniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju w sektorze surowców. Aby awansować do finału, który w ubiegły weekend odbył się na Politechnice Warszawskiej, uczestnicy musieli najpierw przebrnąć przez eliminacje online.
W trakcie samego konkursu rywalizowali w czteroosobowych zespołach, rozwiązując zadania z czterech kategorii: Przetwarzanie i recykling, Wodór i paliwa kopalne, Eksploracja i górnictwo oraz Środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny. Pomagali im w tym mentorzy z branży, a wyzwania, z którymi się mierzyli, zostały dokładnie przygotowane wspólnie z firmami, specjalizującymi się w konkretnych dziedzinach.
W skład zespołu z PWr weszli Julia Betlej, Miłosz Drużga, Wojciech Nowak i Huber Ciumek (wszyscy z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), a mentorem grupy był Piotr Dura z firmy Enderlling. Studentów wspierali też opiekun koła SKN Górnik dr inż. Danuta Szyszka i prof. Herbert Wirth, oboje z Katedry Górnictwa.
Organizatorami hackatonu byli studenci z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, ETH Zurich, Erasmus University Rotterdam, TU Delft i Université Paris Cité.
SKN „Górnik” jest najstarszym działającym kołem na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Studenci organizują m.in. wyjazdy badawczo-inwentaryzacyjne oraz naukowo-historyczne, prowadząc badania naukowe i biorą udział w konferencjach.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »