TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Sukces polskiej reprezentacji na matematycznych mistrzostwach w Paryżu

Data: 29.08.2016 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Z dziewięcioma medalami wrócili polscy matematycy z rozgrywanego w Paryżu finału Międzynarodowych XXX Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Nasi reprezentanci przywieźli po trzy złote, srebrne i brązowe medale

Reprezentację Polski tworzyło 29 osób, które zakwalifikowały się do finału podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych na Politechnice Wrocławskiej.  Zawodnicy mierzyli się z matematycznymi zadaniami w swoich kategoriach wiekowych – od uczniów szkół podstawowych, przez gimnazjalistów i licealistów, po studentów, dorosłych i profesjonalistów zawodowo zajmujących się informatyką i matematyką.

Złote medale wywalczyli: Paulina Żeleźnik z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 24 (kategoria CE –uczniowie klas trzecich szkół podstawowych), Radosław Girul z wrocławskiego Gimnazjum nr 38 (kategoria C2 – gimnazjaliści) i Łukasz Bożyk, student matematyki na Uniwersytecie Warszawskim (kategoria L2 – studenci).

Srebrne krążki z Paryża przywieźli: Szymon Grech z Obornik Śląskich, ze Szkoły Podstawowej w Koszarawie Bystrej (kategoria CE), Maciej Maruszczak ze szczecińskiego Liceum Ogólnokształcącego nr XIII (kategoria L1 – licealiści) i Łukasz Kalinowski z Bydgoszczy, student matematyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (kategoria L2).

Na brązowe medale zasłużyli: Norbert Dąbrowski ze Szczecina (kategoria CM – uczniowie klas czwartych szkół podstawowych), Antoni Buraczewski z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 107 (kategoria C1 – uczniowie klas piątych i szóstych klas podstawowych) i Sylwester Błaszczuk z Warszawy (kategoria HC – osoby zawodowo zajmujące się informatyką i matematyką).

- Liczyłem na cztery, maksymalnie pięć medali – mówi doc. Janusz Górniak, prodziekan Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej i opiekun matematycznej reprezentacji Polski. – Dziewięć jest więc dużym sukcesem. Warto też podkreślić, że jedenastu innych zawodników naszej reprezentacji zajęło bardzo dobre miejsca w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii.

Miejsca Polaków w pierwszych dziesiątkach poszczególnych kategorii:

CM – Ignacy Boehlke (9. miejsce), Olga Pawlikowska (10.),

C1 – Stanisław Nowakowski (6.),

C2 – Damian Dąbrowski (6.), Justyna Palikowska (10.),

L1 – Anna Szymańska (6.), Mateusz Radecki (7.), Mateusz Rzepecki (9.),

L2 – Radosław Serafin (4.), Tomasz Skalski (5.), Grzegorz Adamski (6.).

Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych są organizowane w Paryżu od 1987 r. i nieoficjalnie nazywa się je mistrzostwami świata. Polska reprezentacja uczestniczy w nich od 1992 r.

r

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję