Studia magisterskie na PWr – zaczynamy rekrutację

Data: 15.12.2023 Kategoria: rekrutacja

Zdjęcie ilustracyjne

Rozpoczął się zimowy nabór na studia magisterskie na PWr. W naszej ofercie są 63 kierunki, w tym 16 w języku angielskim oraz trzy nowości

W sumie przygotowaliśmy 3 252 miejsca na studiach stacjonarnych i 375 na studiach niestacjonarnych. Jednocześnie będziemy rekrutować także na niestacjonarne studia I stopnia na kierunku górnictwo i geologia (40 miejsc).

Trzy nowe kierunki na studiach drugiego stopnia to: neutralność klimatyczna na Wydziale Inżynierii Środowiska, a także odnawialne źródła energii oraz lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Szczegóły na temat wymagań rekrutacyjnych oraz opisy wszystkich dostępnych kierunków można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji.

Na zarejestrowanie się w systemie i wniesienie opłaty rekrutacyjnej, kandydaci i kandydatki mają czas do 9 lutego 2024 r. Listy przyjętych ogłosimy 13 lutego.

Masz jakieś pytania? Zapraszamy na spotkanie

O tym, czego uczymy na naszych kierunkach i specjalnościach, jakie są perspektywy pracy dla absolwentów oraz szczegółach naboru tradycyjnie opowiemy podczas spotkań online, które planujemy na 30 i 31 stycznia 2024 r. Będzie też okazja do zadawania pytań w kwestiach związanych z nauką na PWr.

Wszystkie spotkania będą transmitowane na żywo na profilu Politechniki Wrocławskiej na YouTube. Nagrania będą tam dostępne także później, a ich program ogłosimy wkrótce.

Co nowego w ofercie?

Grafika ilustracyjna

Neutralność klimatyczna to nowy kierunek na Wydziale Inżynierii Środowiska. Będziemy na nim kształcić ekspertów w dziedzinie osiągania i utrzymywania neutralności klimatycznej gospodarki. Absolwenci kierunku będą posiadać umiejętności m.in. z zakresu technologii zmniejszania zużycia energii, surowców i wody, regulacji i wymagań prawnych w obszarze neutralności klimatycznej oraz wdrażania neutralności klimatycznej w ujęciu lokalnym, regionalnym, krajowym i globalnym.

Z kolei na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym ruszają dwie nowości. Pierwszą jest lotnictwo i kosmonautyka. Program studiów obejmie dwa główne zagadnienia: inżynierię kosmiczną oraz bezzałogowe statki powietrzne. Wybór tego kierunku pozwoli rozwinąć specjalistyczne umiejętności w kluczowych dziedzinach związanych z technologiami lotniczymi i kosmicznymi.

Drugą nowością są odnawialne źródła energii. Absolwenci tego kierunku będą posiadali wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, analizowania, badania i optymalizacji instalacji energetycznych wykorzystujących odnawialne źródła energii, także przy użyciu nowoczesnych technik komputerowych.