TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studia magisterskie na PWr? Warto! Wystartowała rekrutacja

baner_820x312px_rekrut_iist_2023_v1.jpg

Można się już rejestrować w systemie rekrutacyjnym PWr. Rozpoczęliśmy właśnie zimowy nabór na studia magisterskie. W ofercie są 64 kierunki, w tym 20 w języku angielskim oraz dwie nowości.  

Na chętnych czeka 3 700 miejsc na studiach stacjonarnych i 350 na studiach niestacjonarnych. Jednocześnie będziemy rekrutować także na niestacjonarne studia I stopnia na kierunku górnictwo i geologia (60 miejsc). 

Dwa nowe kierunki na studiach drugiego stopnia to: elektroniczne systemy mechatroniki na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz energetyka jądrowa na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym

Szczegóły na temat wymagań rekrutacyjnych oraz opisy wszystkich dostępnych kierunków można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji.  

Na zarejestrowanie się w systemie i wniesienie opłaty rekrutacyjnej, kandydaci mają czas do 9 lutego 2023 r. Listy przyjętych ogłosimy 14 lutego. 

Wahasz się? Warto się z nami spotkać 

O tym, czego uczymy na naszych kierunkach i specjalnościach, jakie są perspektywy pracy dla absolwentów oraz szczegółach naboru opowiemy podczas spotkań online, które planujemy 24 i 25 stycznia.  

To znakomita okazja by posłuchać zarówno wykładowców, jak i studentów z poszczególnych kierunków i bezpośrednio zapytać ich o interesujące kwestie związane z nauką na PWr. 

Wszystkie spotkania będą transmitowane na żywo na profilu Politechniki Wrocławskiej na Youtube. Nagrania będą tam dostępne także później, a ich program ogłosimy wkrótce. 

Dwa słowa o nowościach 

Elektroniczne systemy mechatroniki to zupełnie nowy kierunek, który powstał na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów. Kształcenie na nim obejmie najnowsze zagadnienia z obszaru mechatroniki z silnym akcentem elektroniki, oprogramowania oraz czujników i mikrosystemów. 

Studenci będą się zajmować tematami z zakresu techniki sensorycznej, cyfrowej analizy danych oraz sterowania i aktuacji.  

Natomiast absolwenci energetyki jądrowej, nowego kierunku na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu fizyki i chemii jądrowej. Będą uczyć się o elementach ochrony radiologicznej, konstrukcji i eksploatacji współczesnych reaktorów jądrowych, bezpieczeństwie jądrowym, inżynierii materiałowej oraz jądrowym cyklu paliwowym. 

Program studiów będzie realizowany we współpracy z zagranicznymi i krajowymi instytutami oraz firmami zajmującymi się energetyką jądrową. Jest także wspierany przez profesorów wizytujących i specjalistów z przemysłu. 

750x96_v2.png

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję