Student PWr przewodniczącym Forum Uczelni Technicznych

fut_przew_plaskie.jpg

Bartosz Wiszniowski z Wydziału Architektury został nowym przewodniczym Forum Uczelni Technicznych (FUT). W trakcie zjazdu sprawozdawczo-wyborczego do prezydium FUT wybrano także Szymona Łakomego z Wydziału Chemicznego.

Forum Uczelni Technicznych (FUT) powstało w 2006 r. To komisja branżowa dedykowana uczelniom technicznym, która współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Parlamentem Studentów Rzeczpospolitej Polski. Misją FUT jest rozwój samorządów w zrzeszonych uczelniach. Obecnie zrzesza 33 samorządy studenckie, na których kształci się w sumie około 350 tys. studentów. Jednym z projektów forum jest konkurs KoKoN.

Władze FUT na kadencję 2023 wybrane zostały podczas zorganizowanego w Rzeszowie zjazdu sprawozdawczo-wyborczego. Na przewodniczącego wybrano Bartosza Wiszniowskego, dotychczasowego sekretarza i członka prezydium ds. finansowych. To pierwsza osoba z PWr, która będzie kierować pracami forum.

Bartosz Wiszniowki jest studentem II stopnia na Wydziale Architektury (kierunek architektura i urbanistyka). Zajmuje się m.in. charakterystykami energetycznymi budynków oraz badaniem mostów termicznych. Poza tym interesuje się architekturą okresu modernizmu.

Od 2019 r., przez dwie kadencje, przewodniczył komisji ds. kultury w Samorządzie Studentów PWr. W latach 2021-2022 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego zarządu Parlamentu Studentów PWr. Aktywnie działa także w Sekcji Szkoleniowej Samorządu Studenckiego, gdzie prowadzi warsztaty z budowania zespołu, wystąpień publicznych i negocjacji. Zasiada w Senacie Politechniki Wrocławskiej. Od listopada 2022 r. kieruje Kolegium Senatorów Studenckich PWr.

Dodatkowo do siedmioosobowego prezydium FUT wybrany został inny nasz student Szymon Łakomy, który pełni obecnie funkcję wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego PWr. Szymon Łakomy studiuje na Wydziale Chemicznym (kierunek biotechnologia). W prezydium będzie odpowiedzialny za sprawy finansowe.