TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenckie projekty z PWr ze wsparciem Unite!Seed Fund

unite_seed_fund_plaskie.jpg

Dwa projekty, które współtworzą studenci i studentki PWr, znalazły się w grupie wybranych do finansowania w kolejnej edycji Funduszu Zalążkowego sieci Unite! (Unite!Seed Fund). To budowa nowej rakiety oraz program szkoleniowy dla młodych inżynierów.

Fundusz Zalążkowy pozwala na wspieranie badań i prac nad atrakcyjnymi i różnorodnymi działaniami w ramach sieci Unite! Pomaga w zabezpieczeniu dodatkowych środków finansowych na realizację wspólnych, ambitnych i innowacyjnych pomysłów i koncepcji.

W ramach funduszu swoje propozycje wspólnych projektów mogą zgłaszać zarówno pracownicy, naukowcy i studenci, jak i jednostki dydaktyczne i badawcze oraz organizacje studenckie. Możliwości finansowania są dostępne dla wszystkich tematów i pomysłów realizowanych w rozmaitych formach (osobiście, hybrydowo lub wyłącznie online).

Zdjęcie ilustracyjneW tym roku zorganizowany nabór w zakresie wszystkich trzech obszarów, czyli Teaching&Learning, Research&PhD oraz Student Activities. I właśnie w tym ostatnim w gronie laureatów znalazły się projekty tworzone przez naszych studentów i studentki.

Astrum Deluge to wspólny pomysł dwóch kół naukowych zajmujących się rozwojem technologii kosmicznych: PWr in Space z Polski oraz ÆSIR z Królewskiego Instytutu Technologicznego w Sztokholmie. Obie organizacje nawiązały współpracę, która pozwoli na wymianę wiedzy i posiadanych już doświadczeń dotyczących opracowywaniu swoich innowacyjnych konstrukcji.

Projekt zakłada budowę, a następnie wystrzelenie wspólnej rakiety, napędzanej unikalnym silnikiem rakietowym na paliwo stałe oraz zawierającej autorski system aktywnego sterowania lotem. Koordynują go: Michał Kos (PWr in Space, Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów) i Eszter Szabó (ÆSIR), przy wsparciu Adama Domachowskiego (PWr in Space, W12) i Xiyao Song (ÆSIR).

Zdjęcie ilustracyjneZ kolei międzynarodowy program szkoleniowy dla studentów i studentek „Versatile Engineers of the future” to pomysł przedstawicieli PWr, Uniwersytetu w Lizbonie oraz Politechniki w Turynie. Jego koordynatorem jest Bartosz Stec (Wydział Zarządzania), a wspierają go także Marta Jaworska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) oraz Vanessa Filipe  (ULisboa) i Paolo Dragone (PoliTO).

Projekt, którego nasza uczelnia jest liderem, koncentruje się na rozwijaniu wśród studentów i studentek z trzech uczelni umiejętności miękkich, a także dotyczących zarządzania projektami i kierowania zespołem, z myślą o zastosowaniu ich w środowisku technicznym.

Pomysłodawcy z Sekcji Szkoleniowej 4S Samorządu Studenckiego PWr zaplanowali zorganizowanie zajęć dla grupy 20 studentów i studentek. Będą to pięciodniowe obozy szkoleniowe zorganizowane w Polsce, Portugalii i Włoszech.

Do 15 marca trwa nabór w ramach kolejnego rozdania Unite! SeedFund 2024. Szczegóły na stronie sieci Unite!

newsletter

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję