TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 13.09.2023 Kategoria: aktualności ogólne, studia, współpraca międzynarodowa
Kolejni zagraniczni studenci i studentki na PWr dzięki wsparciu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). 11 laureatów i laureatek Programu im. Stefana Banacha rozpocznie w październiku naukę na naszej uczelni.
Program im. Stefana Banacha jest wspólną inicjatywą NAWA i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, z której korzystać mogą obywatele krajów rozwijających się. Oferuje stypendia na studia II stopnia w języku polskim lub angielskim na uczelniach polskich nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, nauk rolniczych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych.
Stypendyści są zwolnieni z opłat za kształcenie oraz otrzymują comiesięczne stypendium NAWA w wysokości 1 500 zł na pokrycie kosztów utrzymania w okresie kształcenia w Polsce.
W tegorocznej edycji programu złożono 3 587 wniosków, a stypendium przyznano 443 osobom. Jedenaście osób otrzymało pozytywne opinie wniosków o przyjęcie na Politechnikę Wrocławską: trzy osoby z Etiopii, po dwie z Azerbejdżanu i Tunezji oraz po jednej z Wietnamu, Palestyny, Indonezji i Białorusi. Aplikacje składano na kierunki applied computer science, electrical engineering, civil engineering i management.
– Mamy coraz więcej kandydatów, ponieważ oferta naszej uczelni na studia II stopnia w języku angielskim jest bardzo bogata. Studenci wymieniają się ze sobą informacjami i co roku mamy kandydatów z Etiopii, Palestyny, Nigerii, Kenii, Jordanii, Indonezji, Tunezji, Libanu, Wietnamu, Uzbekistanu, Kolumbii i Meksyku – mówi Ewa Mroczek z Działu Współpracy Międzynarodowej. – Niestety na popularne kierunki, takie jak informatyka czy mechanika i budowa maszyn w języku angielskim, mamy limity miejsc, ale kandydaci są też zainteresowani budownictwem, elektrotechniką oraz kierunkami na Wydziale Chemicznym czy Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – dodaje.
W lutym 2022 r. na studia na PWr przyjęliśmy aż 42 studentów stypendystów programu i była to rekordowa liczba. Rok temu przyjętych zostało trzynaście osób, a w lutym 2023 r. 20 studentów.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »