TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenci z całego świata zainaugurowali naukę na PWr

Zdjęcie ilustracyjne

375 nowych studentów i studentek z zagranicy oficjalnie przywitaliśmy dziś na PWr. W trakcie specjalnej uroczystości, zorganizowanej przez Dział Współpracy Międzynarodowej, otrzymali najważniejsze informacje związane z działaniem naszej uczelni.

Naukę na PWr zainaugurowało dziś 180 osób na pełen cykl studiów oraz kolejne 195 w ramach programów wymiany studenckiej z kilkudziesięciu krajów świata. Dla wszystkich Dział Współpracy Międzynarodowej przygotował kilka dni różnych aktywności i warsztatów. Nowi studenci i studentki wzięli już udział w grze miejskiej oraz dowiedzieli się, dlaczego warto mieć numer PESEL. Za nimi już także integracja w mniejszych grupach, a przed nimi jeszcze wycieczki po kampusie oraz Wrocławiu.

Zdjęcie prof. Dariusza ŁydżbyNajważniejszym momentem dni wstępnych (tzw. Integration Week) jest spotkanie w budynku C-13. W jego trakcie naszych nowych studentów i studentki z zagranicy przywitał prorektor ds. współpracy prof. Dariusz Łydżba.

– Cieszę się, że wybraliście naszą politechnikę. Jesteśmy nie tylko jedną z najlepszych uczelni w Polsce, ale też liczącym się uniwersytetem europejskim. Dokonaliście więc świetnego wyboru – mówił prof. Dariusz Łydżba. – A dziś życzę wam, byście kończąc naukę PWr, byli w tak dobrych nastrojach, jak dziś, gdy dopiero zaczynacie przygodę z naszą uczelnią.

Nowi studenci mogli się też dziś dowiedzieć m.in. jak poruszać się po kampusie, co robić w wolnym czasie, gdzie szukać wsparcia oraz jak dołączyć do kół naukowych i organizacji studenckich. 

Łącznie na pełne studia na PWr w języku polskim lub angielskim przyjechało w tym roku 180 osób – najwięcej z Etiopii, Indii, Iraku, Tanzanii, Ukrainy oraz Pakistanu. Wśród nowych studentek i studentów są też osoby m.in. z Egiptu, Kenii, Argentyny, Meksyku, Kolumbii. Filipin i Chin.

Na semestr lub rok – w ramach programów wymiany studenckiej  – przyjechało kolejnych 195 osób. Najwięcej pochodzi z Francji, Hiszpanii i Turcji. Mamy też przedstawicieli i przedstawicielki Gruzji, Kosowa, Bośni i Hercegowiny, Korei Południowej oraz USA i Tajwanu.

newsletter

O pierwsze wrażenia i o to, dlaczego wybrali PWr, zapytaliśmy czworo nowych studentów z zagranicy:

Zdjęcie studenta z Kolumbii

Andrés Argüelles (Kolumbia)

„Pochodzę z Kolumbii i jakiś czas temu wybrałem się na wyprawę po Europie Środkowej. Bardzo spodobał mi się wtedy Wrocław i to jak w Polsce ludzie ciepło mnie przyjmowali.

Kiedy tylko wróciłem do domu, zacząłem szukać możliwości wyjazdu na wymianę do Polski. Podczas poszukiwań dowiedziałem się też, że Politechnika Wrocławska to bardzo dobra uczelnia, więc z radością zdecydowałem się aplikować.

Bardzo cieszę się też, że z Wrocławia jest blisko w góry, ponieważ uwielbiam górskie wędrówki”.

Zdjęcie studentki z Kenii

Nicah Sarah (Kenia)

„Pochodzę z Kenii, ale postanowiłam poszukać możliwości studiowania w Europie. Najpierw wybrałam Polskę, a potem długo zastanawiałam się czy pójść na politechnikę w Warszawie czy we Wrocławiu.

Jednym z czynników, które wpłynęły na mój wybór była piękna architektura Wrocławia.

Planuję skończyć tutaj studia magisterskie na Big Data Analytics i jeśli wiza mi pozwoli, zostać na dwa lata.

Jestem tu od tygodnia, ale już zaczynam poznawać polską kuchnię. Na razie pokochałam pierogi, ale nie mogę przyzwyczaić się do tego jak dużo kremu i czekolady używacie w słodkościachi”.

Zdjęcie studentki z Turcji

Nisa Serexi (Turcja)

„Na Politechnice Wrocławskiej, w ramach wymiany studenckiej, była już moja przyjaciółka i nie mogła się nachwalić, jak wspaniały był to dla niej czas.

Dlatego też zdecydowałam się przyjechać właśnie tutaj, mimo że wymagało to ode mnie zmiany kierunku.

W Turcji skończyłam studia na inżynierii przemysłowej, ale niestety na PWr nie ma dokładnie tego kierunku, dlatego zdecydowałam się na zarządzanie.

Przyjechałam tutaj z przyjaciółmi z poprzedniej uczelni. A poza nauką chcę poświęcić swój czas na poznawanie polskiej kultury i nowych ludzi”.

Zdjęcie studenta z Chin

Xu Haryun (Chiny)

„Przyjechałem tutaj, by poznawać nowych ludzi i zupełnie odmienną od mojego kraju kulturę oraz tradycje.

Studiuję informatykę, a na Politechnice Wrocławskiej spędzę najbliższe pięć miesięcy.

Bardzo podoba mi się tutejsza architektura i przyroda, którą widać wokół nas”.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję