TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 13.05.2019 Kategoria: aktywność studencka, nagrody/odznaczenia/medale
Znamy wyniki Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS, który organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów. Tradycyjnie dobrze wypadli w nim reprezentanci PWr, którzy zwyciężyli w dwóch kategoriach
Po raz kolejny nagrodzeni zostali konstruktorzy z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Tym razem okazali się najlepsi w kategorii Ecology za projekt Lekkiego Motocyklu Elektrycznego LEM Thunder.
LEM Thunder jest pierwszym w Polsce lekkim motocyklem elektrycznym przystosowanym do rajdów w trudnych warunkach terenowych, takich jak np. Rajd Dakar.
Pojazd waży 120 kg i ma moc 30 kW, czyli ok. 40 KM – to bardzo dobry stosunek mocy do masy, co jest niezwykle istotne w rajdach terenowych. Pojemność baterii zamontowanej w motocyklu, która została w całości zaprojektowana przez naszych studentów, pozwala na przejechanie ok. 90 km z prędkością 120 km/h. Dzięki specjalnemu systemowi wyczerpany akumulator można wymienić w ciągu zaledwie kilku sekund.
Studenci z PiRM-u zbudowali motocykl na ubiegłoroczne zawody Smart Moto Challenge w Barcelonie (4. miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz we Wrocławiu (zwycięstwo).
Drugi z nagrodzonych projektów to łazik Scorpio X, który zbudowali studenci z Koła Naukowego Off-Road. W tym roku zajął on pierwsze miejsce w kategorii Smart Robots.
Scorpio X to szósty łazik stworzony przez członków koła. Ma modułową budowę, a jego konstrukcja została wykonana głównie z aluminium lotniczego i poliamidu – lekkich materiałów o świetnych właściwościach mechanicznych. Opony pojazdu cechuje bardzo dobra przyczepność dzięki wojskowemu materiałowi cordura, z którego zostały wykonane i wypełnieniu styropianowym granulatem. Łazik ma napęd na cztery koła, a każde z nich jest zasilane przez osobny silnik BLDC 250 watów. Dzięki temu ma wystarczającą moc, aby pokonać nawet najbardziej wymagający teren oraz przeszkody, takie jak dziury i strome podejścia.
Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) organizuje do 2014 roku Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizacja wyłania najlepszych konstruktorów spośród polskich studentów do 26. roku życia, którzy podczas gali mają szansę przekonać się, że swoimi pomysłami mogą podbijać świat. Powinni więc opatentować swoje projekty i pomyśleć o ich sprzedaży.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »