TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 20.02.2024 Kategoria: aktualności ogólne, praca/praktyki/staże, Wydział Medyczny
Politechnika Wrocławska i Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze podpisały list intencyjny o współpracy. To pierwszy szpital spoza stolicy Dolnego Śląska, który wesprze prowadzenie Wydziału Medycznego na naszej uczelni.
– Bardzo się cieszę, że nasza współpraca ze szpitalami rozszerza się także na region. Mam nadzieję, że przyniesie to wiele korzyści studentom Wydziału Medycznego, którzy w trakcie obowiązkowych praktyk będą mogli poznać funkcjonowanie różnego typu placówek. Tym bardziej, że w Jeleniej Górze działa nasza filia i dysponujemy odpowiednim zapleczem w postaci domów studenckich – mówił prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej.
Umowa zakłada m.in. współpracę w zakresie organizacji staży, praktyk studenckich, seminariów, szkoleń, konferencji, sympozjów i projektów naukowo-badawczych, wymianę doświadczeń dotyczących wspólnie realizowanych zadań oraz prowadzenie konsultacji przy realizacji opracowań organizacyjnych i techniczno-technologicznych.
– Nasz szpital jest jedną z największych jednostek w regionie, a na blisko 30 oddziałach mamy przygotowanych 700 miejsc dla pacjentów. To wszystko sprawia, że studentom mamy do zaoferowania wiele różnych dziedzin medycyny, a współpraca z Politechniką Wrocławską to także dla nas duża szansa na rozwój – mówi Sylwia Modrzyk, dyrektorka szpitala.
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej zatrudnia ok. 1 500 osób – lekarzy, pielęgniarek i położnych, pracowników administracji i obsługi i co roku udziela pomocy blisko 75 tys. pacjentów. Jego organem założycielskim jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
Dotychczas nasza uczelnia miała podpisane umowy o współpracy z ośmioma wrocławskimi szpitalami oraz placówkami ochrony zdrowia – Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, Dolnośląskim Szpitalem Specjalistycznym im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu, Szpitalem Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu, Dolnośląskim Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi – Medinet oraz Dolnośląskim Centrum Medycznego Dolmed. W sumie na potrzeby pacjentów w tych placówkach przygotowanych jest ok. 3 600 miejsc.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »