Śniadanie z rektorem na początek juwenaliów

Śniadanie z rektorem - zdjęcie

Setki studentów wzięły udział w juwenaliowym Śniadaniu z rektorem. W Strefie Kultury Studenckiej czekały na nich kanapki, napoje i pamiątkowe kubki. Teraz przed nimi tradycyjny pochód i dwa dni koncertów na wrocławskim stadionie.

Juwenalia 2024 #WrocławRazem oficjalnie rozpoczną się 22 maja. O godz. 11 z placu Grunwaldzkiego ruszy barwny pochód studencki, który przejdzie przez most Grunwaldzki, plac Dominikański aż do placu Wolności, gdzie wrocławscy studenci odbiorą klucze do miasta.

O godz. 15 rozpoczną się koncerty na dwóch przygotowanych na wrocławskim stadionie scenach. W środę wystąpią Guzior, Tribbs, Video, Kacperczyk, Fama? i Bracia Figo Fagot. W czwartek, 23 maja, będzie można posłuchać Young Leosi, Łydki Grubasa, Otsochodzi, Nocnego Kochanka oraz O.S.T.R. Bilety wciąż do nabycia poprzez platformę ticketmaster.pl.

Śniadanie z rektorem w SKS - zdjęcieImprezą, która od 2009 r. tradycyjnie zaczyna juwenalia na Politechnice Wrocławskiej, jest jednak Śniadanie z rektorem. To wydarzenie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów i tak było i tym razem. W Strefie Kultury Studenckiej pojawiło się kilkuset młodych ludzi, dla których przygotowano kanapki i napoje.

– Zaczynamy prawdziwy juwenaliowy maraton, na który musicie mieć dużo siły. Przed wami imprezy sportowe, kulturalne, pochód i dwa dni koncertów. Tegoroczne juwenalia będą wyjątkowe, bo to największe tego typu wydarzenie w historii Wrocławia. Bawcie się dobrze! – mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr.

Oprócz posiłku wszyscy studenci otrzymali także pamiątkowe kubki. – Rok temu zaskoczyliście organizatorów i kubki rozeszły się błyskawicznie. W tym roku jesteśmy gotowi i mamy ich dwa razy więcej. Pamiętajcie o legendzie, która mówi, że kubeczki można wymienić na punkty ECTS w dziekanatach –  dodał Szymon Łakomy przewodniczący zarządu Parlamentu Studentów PWr.

Tegoroczne juwenalia organizuje wspólnie trzynaście wrocławskich uczelni. Patronat nad wydarzeniem objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola oraz prezydent Wrocławia. Partnerami wydarzenia są miasto Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

newsletter_2023_14.jpg

mic