Sale na Wydziale Mechanicznym wyposażone w specjalne narzędzia ułatwiające pracę w CAD

Data: 17.03.2023 Kategoria: współpraca z przemysłem, Wydział Mechaniczny

Sala dydaktyczna na Wydziale Mechanicznym

Dzięki współpracy z firmą 3Dconnexion trzy sale dydaktyczne na Wydziale Mechanicznym zostały wyposażone w opracowane przez to przedsiębiorstwo narzędzia ułatwiające pracę w programie CAD. Specjalne manipulatory, wyposażone w odpowiednie czujniki i przyciski, umożliwiają projektowanie obiema rękami.

Sala dydaktyczna na Wydziale MechanicznymW nowe narzędzia wyposażono sale dydaktyczne w budynku B-5. Studenci mogą tam korzystać z 16 stanowisk z urządzeniami SpaceMouse Compact i SpaceMouse Enterprise.

To manipulatory, które umożliwiają intuicyjną, płynną i precyzyjną nawigację 3D w aplikacjach CAD i 3D.

Zostały stworzone przez firmę 3Dconnexion, która promuje nimi sposób pracy obiema rękami, co ma zapewniać większą wydajność, wygodę i przede wszystkim wysoką ergonomię pracy.

W sumie na Wydział Mechaniczny trafiło prawie 50 takich urządzeń o wartości ponad 30 tys. zł. To efekt umowy między uczelnią a firmą 3Dconnexion.

Mieczysław Trzciński, dyrektor sprzedaży na Europę Wschodnią w 3Dconnexion, podkreśla, że współpraca z uczelnią ma dla nich duże znaczenie: Od lat współpracujemy z uczelniami i instytucjami naukowymi w Polsce i na świecie, angażując się w projekty i inicjatywy edukacyjne prowadzone przez wykładowców i studentów. Zdajemy sobie sprawę, że ci młodzi ludzie to nasza przyszłość, dlatego chcemy zapewnić im najlepsze narzędzia pracy już na etapie zdobywania wiedzy.

newsletter_2023_14.jpg

Bardzo cieszy nas ta współpraca – zaznacza prof. Celina Pezowicz, dziekan Wydziału Mechanicznego. – Kluczowe jest dla nas stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kształcenie naszych studentów przy użyciu zaawansowanych narzędzi, przygotowując ich do oczekiwań pracodawców.

Kolejną jednostką uczelni wyposażoną w nowoczesne urządzenia firmy 3Dconenexion będzie Wydział Architektury. Z ramienia uczelni współpracę z przedsiębiorstwem rozwija Centrum Innowacji i Biznesu PWr.