TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Ruszyła 8. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Data: 15.02.2018 Kategoria: aktualności ogólne, popularyzacja nauki

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Trwają zapisy do kolejnej edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Tym razem program odbywa się pod hasłem „Wynalazcy jutra”, a warsztaty dla uczniów prowadzone będą przez studentów kół naukowych działających na Politechnice Wrocławskiej

akademia_wynalazcow_im_roberta_boscha_2.jpgProgram edukacyjny przygotowywany przez firmę Bosch na naszej uczelni realizowany jest już po raz ósmy. Skierowany jest do uczniów w wieku 13-15 lat i ma na celu rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania przedmiotami ścisłymi i zachęcenie ich do kreatywnego myślenia.

Projekt składa się z kilku etapów. W pierwszym z nich planowane są wykłady i warsztaty organizowane we współpracy z pięcioma kołami naukowymi działającymi na naszej uczelni: Spectre, PIRM, OSN, KoNaR i Rapid Troppers. Uczestnicy zajęć będą mogli m.in. zaprojektować inteligentne miasto, elektryczny motocykl czy samodzielnie uzyskać energię odnawialną.

W drugim etapie, na bazie zdobytej wiedzy, zadaniem uczniów będzie samodzielne przygotowanie wynalazku – prototypu urządzenia, które będzie miało zastosowanie w praktyce. Najlepsze prace wezmą udział w konkursie, którego zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali na Politechnice Wrocławskiej. W ubiegłym roku zwyciężył projekt platformy internetowej do zbierania informacji o punktach skupu surowców wtórnych. Zaprojektowali ją uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Męcince.

Dzięki współpracy z działającymi w regionie centrami badawczo-rozwojowymi uczestnicy programu będą mogli również zwiedzić ośrodek analityki Big Data ICM UM i Wrocławski Park Technologiczny, a także sprawdzić jak w praktyce zarządza się łańcuchem dostaw w fabryce przemysłowej oraz wziąć udział w hackathonie organizowanym przez IT Competence Centre Bosch.

Zgłoszenia do udziału w programie można przesyłać do 19 lutego. Więcej informacji na stronie organizatora.

Akademia Wynalazców została opracowana przez firmę Bosch Polska w 2011 roku i odbywa się równolegle w Warszawie i Wrocławiu. Parterami merytorycznymi programu są dwie czołowe polskie uczelnie techniczne - Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska.

mic

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję