TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Rozpoczynamy współpracę ze szpitalem w Lubinie

Data: 13.05.2025 Kategoria: aktualności ogólne, medycyna, studia, Wydział Medyczny

Podisanie umowy - zdjęciefot. kghm.com

Politechnika Wrocławska i Miedziowe Centrum Zdrowia (MCZ) w Lubinie podpisały umowę o współpracy. Zakłada m.in. wspólne prowadzenie projektów badawczo-rozwojowych i zajęć dydaktycznych w Regionalnym Ośrodku Kardiologicznym MCZ. 

Porozumienie podpisali prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej, Edward Schmidt, dyrektor lubińskiego szpitala oraz Marek Ścieszka, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. medycznych. W trakcie uroczystości zaprezentowano też innowacyjną salę kardiologii interwencyjnej zaopatrzoną w nowoczesny angiograf. 

– Systematycznie rozwijamy i rozszerzamy naszą sieć szpitali partnerskich. Dzięki tej umowie od nowego roku akademickiego będziemy mogli prowadzić w Lubinie badania z zakresu medycyny i technologii medycznych, czyli obszarów gdzie medycyna spotyka się z inżynierią – powiedział prof. Arkadiusz Wójs. – Mam też nadzieję, że dzięki tej współpracy studenci będą jeszcze lepiej przygotowani do pracy – dodał.

Przecięcie wstęgi - zdjęciaZgodnie z zapisami umowy pierwsze zajęcia dydaktyczne rozpoczną się od roku akademickiego 2025/2026 i będzie w nich mogło uczestniczyć 60 studentów na jednym roku studiów. Czekają na nich ćwiczenia kliniczne oraz zajęcia praktyczne przy pacjencie. Szpital zadeklarował również, że umożliwi funkcjonowanie na swoim terenie kół naukowych. 

Dla studentów udostępnione zostaną działające w Regionalnym Ośrodku Kardiologii MCZ Oddziały: Kardiologiczny (40 łóżek) i Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego (8 łóżek), w którym miesięcznie jest hospitalizowanych od 400 do 530 chorych.  

– Podpisanie umowy z kolejnym szpitalem na Dolnym Śląsku to konsekwentne realizowanie naszej polityki rozszerzenia współpracy, tworzenia warunków do pracy naukowej i dydaktycznej dla lekarzy. Nasi studenci, a później absolwenci dzięki takiej formule kształcenia będą mieli szansę poznania medycyny nie tylko w ośrodkach w dużym mieście, ale także w szpitalach na terenie całego Dolnego Śląska – mówił prof. Waldemar Banasiak, przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauki Medyczne na Wydziale Medycznym, konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii. 

Wcześniej w ramach utworzenia Wydziału Medycznego, zawarto umowy z ośmioma wrocławskimi szpitalami oraz placówkami ochrony zdrowia. W lutym 2024 r. dołączyło do nich Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, w sierpniu Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, w marcu 2025 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, a w kwietniu EMC Instytut Medyczny we Wrocławiu.

newsletter_2023_14.jpg

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję