TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Rozpoczynamy współpracę ze szpitalem w Bolesławcu

Sygnatariusze umowy - zdjęcie

Politechnika Wrocławska i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu podpisały umowę o współpracy. Porozumienie zakłada m.in. prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych na Wydziałach Mechanicznym i Medycznym.

Podpisanie umowy - zdjęcie– Systematycznie rozszerzamy naszą współpracę ze szpitalami także w regionie, a skorzystają na tym przede wszystkim nasi studenci. Trzeba pamiętać, że aż 1/3 z nich to osoby spoza Wrocławia, ale mieszkające na Dolnym Śląsku. Da im to możliwość odbycia praktyk i staży blisko miejsca zamieszkania, ale też pozwoli na poznanie systemu funkcjonowania tego typu jednostek – mówił prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej.  

Umowa zakłada m.in. wspólne prowadzenie projektów badawczo-rozwojowych, seminariów, szkoleń, konferencji, sympozjów, współtworzenie i modyfikowanie programów nauczania oraz obejmowanie patronatem wybranych kierunków studiów.

– Szpital jest miejscem, w którym na co dzień stosowane są nowoczesne technologie medyczne, więc współpraca z Wydziałem Mechanicznym, gdzie prowadzone są m.in. badania z zakresu biomechaniki, inżynierii biomedycznej, ale też informatyki czy sztucznej inteligencji, wydaje się czymś naturalnym – podkreslił Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu.

Sala szpitala w Bolesławcu - zdjęcieW ramach porozumienia organizowane będą też staże i praktyki studenckie w zakresie kształcenia zawodów lekarza, pielęgniarki/położnej, ratownika medycznego, opiekuna medycznego oraz laboranta.

– Dotyczy to przede wszystkim Wydziału Medycznego. Jesteśmy jednym z nielicznych szpitali powiatowych współpracujących z PWr i dzięki temu studenci będą mogli zobaczyć medycynę z nieco innej strony. Można powiedzieć, że z poziomu powiatu, gdzie jest trochę inna odpowiedzialność, wymagana jest trochę większa samodzielność, ale też jest inny dostęp do pacjentów – wyjaśnia Kamil Barczyk.

Szpital w Bolesławcu zatrudnia obecnie 1 050 osób – lekarzy, pielęgniarek, pracowników administracji i obsługi i co roku udziela pomocy ok. 30 tys. pacjentów. Dodatkowo rocznie ok. 150 tys. osób korzysta z poradnictwa, a 100 tys. z diagnostyki.

To kolejna jednostka z Dolnego Śląska, z którą nasza uczelnia podpisała porozumienie o współpracy. Wcześniej, w ramach utworzenia Wydziału Medycznego zawarto umowy z ośmioma wrocławskimi szpitalami oraz placówkami ochrony zdrowia, a w lutym tego roku dołączyło do nich również Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze.

newsletter_2023_14.jpg

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję