Rozdaliśmy certyfikaty dla młodych talentów z fizyki i matematyki

Zdjęcie laureatów studium talent

652 uczniów szkół średnich ukończyło tegoroczną edycję Studium Talent. Podczas uroczystego zakończenia otrzymali specjalne certyfikaty, a najlepsi z nich mają już też zagwarantowane przyjęcie na studia na PWr.

Znajdź się na zdjęciach z wydarzenia

„Studium Talent” to bezpłatne zajęcia z matematyki i fizyki dla uczniów szkół średnich, które od 1988 roku organizowane są na Politechnice Wrocławskiej. Program powstał z myślą o zdolnej młodzieży, która chce w przyszłości studiować nauki ścisłe.

Cykl startuje w październiku, a kończy się w marcu dobrowolnym egzaminem. Obejmuje 30 godzin zajęć z matematyki lub fizyki (dwie godziny wykładów tygodniowo). Prowadzą je doświadczeni wykładowcy z PWr, z którymi uczestnicy spotkają się potem podczas studiów na naszej uczelni.

Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu Studium Talent odbyła się w auli Politechniki Wrocławskiej. W trakcie wydarzenia organizatorzy podsumowali zakończoną właśnie tegoroczną edycję programu.

– Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 2,5 tysiąca młodych ludzi – mówi Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. – Ostatecznie do niełatwego egzaminu podeszło prawie 1,2 osób, a zaliczyło go dokładnie 652. To właśnie oni odebrali dziś certyfikaty – dodaje.

W tym gronie znalazło się łącznie 119 uczniów, którzy otrzymali oceny celujące (14 z fizyki i 6 z matematyki) oraz bardzo dobre (48 z fizyki i 51 z matematyki). Dla nich drzwi na studia na PWr stoją już otworem. – Jedyna rzecz, która jeszcze przed nimi, to zdanie egzaminu maturalnego – wyjaśnia Anetta Stypułkowska. – A potem zapraszamy na PWr. Oczywiście wszyscy, którzy zaliczyli egzamin końcowy mają zapewnione dodatkowe punkty rekrutacyjne.

Czas na chemię

Rekrutacja do programu tradycyjnie ruszy w październiku i będzie prowadzona przez stronę Studium Talent. – W tym roku mamy bardzo znaczącą zmianę, bo zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres zajęć o wykłady z chemii. Zapraszamy już teraz – mówi Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji.

Masz dodatkowe pytania? Napisz maila na studium.talent@pwr.edu.pl lub zadzwoń do Działu Rekrutacji pod numer 71 320 41 11.

newsletter_2023_12.jpg