TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

RIS Internship – płatne praktyki dla studentów PWr w Polsce i zagranicą

Zdjęcie ilustracyjne

Trwa rekrutacja do programu praktyk studenckich RIS Internship, z którego mogą skorzystać studenci różnych kierunków PWr zainteresowani zatrudnieniem w przyszłości w branży surowcowej. 7 listopada spotkanie informacyjne na temat inicjatywy.

O udział w programie RIS Internship mogą starać się studenci wszystkich wydziałów i kierunków PWr, którzy są już na studiach magisterskich.

Laboratorium chemiczne - zdjęcie ilustracyjneNajwięcej ofert praktyk znajdą na pewno kandydaci z górnictwa i geologii, inżynierii środowiska, kierunków chemicznych, biologicznych i związanych z zagospodarowaniem odpadów, budownictwa oraz automatyki i robotyki, a także z Wydziałów: Mechanicznego i Mechaniczno-Energetycznego oraz studenci zarządzania. 

Każdy student PWr może jednak zgłosić swoją aplikację. Wystarczy w CV zawrzeć informację, że rozważa się podjęcie pracy w szeroko pojętym przemyśle surowcowym w przyszłości.

Program pokrywa koszty utrzymania studenta w czasie praktyki (do 400 € miesięcznie w kraju, 600 € za granicą).

Praktyki mogą trwać od miesiąca do trzech, a firmy je oferujące to najlepsze  przedsiębiorstwa i organizacje z branży surowców mineralnych w regionie RIS – a zatem z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Grecji, Kosowa, Macedonii Północnej, Polski, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Pełna lista firm tutaj.

Jakie są warunki?

Kamieniołom - zdjęcie ilustracyjneStudent powinien mieć dyplom studiów I stopnia* (licencjata lub inżyniera) o kierunku: górnictwo i geologia, nauki o Ziemi, geotechnologie, inżynieria materiałowa, gospodarka odpadami z eksploatacji, metalurgia i recykling oraz kierunki pokrewne (np. chemia, informatyka, zarządzanie itd.).

Kandydat na praktyki musi być aktywnym uczestnikiem studiów II stopnia na kierunku zgodnym z założeniami projektu (nie może skończyć studiów w trakcie praktyki).

Średnia ważona ocen na studiach I stopnia musi wynosić minimum 60% oceny maksymalnej w danym systemie (3.3, jeśli ocena najwyższa to 5.5).

Udokumentowana (zaliczeniem) znajomość języka angielskiego powinna być na poziomie minimum B2.

Nabór studentów trwa do 11 listopada. Szczegóły na temat programu na jego stronie internetowej.

Zainteresowani praktykami mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym (w formule online), na którym będzie okazja nie tylko dowiedzieć się o szczegółach programu (m.in. o dokumentach, jakie trzeba złożyć), ale także spotkać się z przedstawicielami polskich firm oferujących praktyki.

To Cement Ożarów, Kompania Górnicza, Trzuskawica, Omya, Lafarge Cement, KGHM Cuprum i Łukasiewicz Research Network – Institute of Heavy Organic Synthesis „Blachownia”.

Spotkanie zaplanowano na 7 listopada o godz. 14 – odbędzie się ono na platformie Zoom – link tutaj.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję