TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Reprezentacja W10 na prestiżowej wystawie maszyn BAUMA w Monachium

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Naukowcy z Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych od poniedziałku będą prezentować swoje wynalazki na międzynarodowej wystawie maszyn budowlanych i górniczych BAUMA. W wydarzeniu połączonym z targami weźmie udział ponad 3,7 tys. wystawców z przeszło 60 krajów.

bauma2019_materialy_prasowe.jpgBAUMA to największe na świecie targi i wystawa maszyn oraz pojazdów budowlanych i górniczych. Są organizowane co trzy lata, a tegoroczna edycja jest już 32. Poprzednią odwiedziło ponad 580 tys. gości. W tym roku teren targów w stolicy Bawarii może przyciągnąć nawet więcej zainteresowanych.

Na prawie 615 tys. metrów kwadratowych zaprezentuje się ponad 3,7 tys. wystawców z ponad 60 krajów – m.in. Włoch, Chin, Turcji, Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Holandii. Obraz z wystawy na zewnątrz hal targowych można będzie nawet podglądać dzięki kamerze internetowej – tutaj.

Wśród wystawców jest także Informacyjne Centrum Wyższych Uczelni i Naukowych Instytutów – Forschung Live, do którego zostało zaproszonych 21 katedr z 14 uczelni, mających w swoim dorobku spektakularne osiągnięcia adresowane do praktyki przemysłowej. To m.in. politechniki z Berlina, Drezna, Budapesztu czy fińskiego Lappeenranta.

w10_kat_katedra_inzynierii_maszyn_roboczych_i_pojazdow_przemyslowych1.jpgPo raz drugi w gronie wybranych jednostek naukowo-badawczych znalazła się, jako jedyna z Polski, Katedra Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych, kierowana przez prof. Piotra Dudzińskiego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Naukowcy z tej katedry stworzyli unikatowe, w skali krajowej i międzynarodowej, zaplecze badawcze w postaci laboratorium działającego na Politechnice Wrocławskiej i tylko w ostatnich latach zdobyli m.in. siedem złotych i dwa srebrne medale na Światowych Wystawach Innowacji w Brukseli i Genewie, a ich wynalazki, w postaci demonstratorów, były wyróżniane w Niemczech i wielokrotnie w Polsce. Profesor Dudziński jest też stałym członkiem międzynarodowej grupy eksperckiej Münchener Kreis – Expert Panel of Construction Equipment e.V. Jest zapraszany jako wykładowca przez zagraniczne instytucje naukowe i przemysłowe, wielokrotnie dokonywał oceny dorobku naukowego kandydatów na stanowisko profesora na techniczne uniwersytety w Niemczech, a pod jego kierunkiem powstają obecnie prace doktorskie doktorantów z zagranicy, m.in. z Cologne University of Applied Sciences.

W tym roku z prof. Dudzińskim na wystawę BAUMA pojadą także mgr inż. Jakub Chołodowski, dr inż. Robert Czabanowski i dr inż. Damian Stefanow – wszyscy są pracownikami Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych i zaprezentują swoje innowacyjne, opatentowanelinolaz_hala.jpg osiągnięcia. To m.in.

  • nowej generacji kompleksowy system automatycznego wspomagania operatora mobilnych maszyn off-road z manipulatorem roboczym na podwoziu gąsienicowym,
  • innowacyjne pasywne i aktywne systemy poprawy stateczności kierunkowej maszyn i pojazdów off-road na podwoziu kołowym,
  • mechatroniczny układ do poprawy stateczności wywrotnej maszyn i pojazdów off-road na podwoziu kołowym,
  • nowej generacji energooszczędny układ jezdny z gąsienicami elastomerowymi maszyn i pojazdów off-road,
  • mechatroniczny pojazd gąsienicowy nowej generacji o adaptacyjnej mobilności do serwisowania cięgien linowych i transportu specjalnego,
  • innowacyjne urządzenie do pomiaru dynamicznych wskaźników współpracy układu jezdnego/narzędzia roboczego z gruntem,
  • wielozadaniowy poduszkowiec nowej generacji z napędem hybrydowym,
  • niekonwencjonalny robot na podwoziu kołowym do lokomocji na podłożu ferromagnetycznym.

Więcej na temat BAUMA 2019 na stronie internetowej wydarzenia.

Prezentację naszych naukowców można obejrzeć tutaj.

lucy

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję