TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 05.04.2019 Kategoria: nauka/badania/innowacje, współpraca międzynarodowa
Naukowcy z Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych od poniedziałku będą prezentować swoje wynalazki na międzynarodowej wystawie maszyn budowlanych i górniczych BAUMA. W wydarzeniu połączonym z targami weźmie udział ponad 3,7 tys. wystawców z przeszło 60 krajów.
BAUMA to największe na świecie targi i wystawa maszyn oraz pojazdów budowlanych i górniczych. Są organizowane co trzy lata, a tegoroczna edycja jest już 32. Poprzednią odwiedziło ponad 580 tys. gości. W tym roku teren targów w stolicy Bawarii może przyciągnąć nawet więcej zainteresowanych.
Na prawie 615 tys. metrów kwadratowych zaprezentuje się ponad 3,7 tys. wystawców z ponad 60 krajów – m.in. Włoch, Chin, Turcji, Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Holandii. Obraz z wystawy na zewnątrz hal targowych można będzie nawet podglądać dzięki kamerze internetowej – tutaj.
Wśród wystawców jest także Informacyjne Centrum Wyższych Uczelni i Naukowych Instytutów – Forschung Live, do którego zostało zaproszonych 21 katedr z 14 uczelni, mających w swoim dorobku spektakularne osiągnięcia adresowane do praktyki przemysłowej. To m.in. politechniki z Berlina, Drezna, Budapesztu czy fińskiego Lappeenranta.
Po raz drugi w gronie wybranych jednostek naukowo-badawczych znalazła się, jako jedyna z Polski, Katedra Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych, kierowana przez prof. Piotra Dudzińskiego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.
Naukowcy z tej katedry stworzyli unikatowe, w skali krajowej i międzynarodowej, zaplecze badawcze w postaci laboratorium działającego na Politechnice Wrocławskiej i tylko w ostatnich latach zdobyli m.in. siedem złotych i dwa srebrne medale na Światowych Wystawach Innowacji w Brukseli i Genewie, a ich wynalazki, w postaci demonstratorów, były wyróżniane w Niemczech i wielokrotnie w Polsce. Profesor Dudziński jest też stałym członkiem międzynarodowej grupy eksperckiej Münchener Kreis – Expert Panel of Construction Equipment e.V. Jest zapraszany jako wykładowca przez zagraniczne instytucje naukowe i przemysłowe, wielokrotnie dokonywał oceny dorobku naukowego kandydatów na stanowisko profesora na techniczne uniwersytety w Niemczech, a pod jego kierunkiem powstają obecnie prace doktorskie doktorantów z zagranicy, m.in. z Cologne University of Applied Sciences.
W tym roku z prof. Dudzińskim na wystawę BAUMA pojadą także mgr inż. Jakub Chołodowski, dr inż. Robert Czabanowski i dr inż. Damian Stefanow – wszyscy są pracownikami Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych i zaprezentują swoje innowacyjne, opatentowane osiągnięcia. To m.in.
Więcej na temat BAUMA 2019 na stronie internetowej wydarzenia.
Prezentację naszych naukowców można obejrzeć tutaj.
lucy
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »